Polacy dziękują kibolom

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5615

Kibole – grupy ludzi skupione wokół swych klubów sportowych, zajmujące się oprawą meczów, odkłamywaniem historii Polski oraz ochranianiem Polaków przed napaściami i innymi aktami przemocy. Brzmi śmiesznie? Nie dla poznaniaków i wrocławian.

Poznań, 21 lipca 2023. Kibice sekcji Grunwald klubu KKS Lech Poznań raportują dostrzeżony problem. „Doszły nas słuchy, że grupa osób zza wschodniej granicy nie potrafi się zachować, będąc gośćmi na obcej dla siebie ziemi i zamiast docenić gościnę i możliwość bezpiecznego życia, to znaleźli sposób na nudę, atakując w grupie słabszych od siebie”.

Reakcja? Dialog z Ukraińcami. Przez jedną z gazet określony polowaniem kiboli na młodych Ukraińców (wciąż nie ma nakazu czytania tej gazety). Efekt? Odezwa Ukraińców: „Apeluję do wszystkich [rodaków] Ukraińców, którzy przyjechali do Polski, żeby zachowali spokój i porządek w tym kraju, ponieważ nie jesteśmy u siebie. Przepraszam za nasze zachowanie i zachowania naszych kolegów i przyjaciół. Sława Ukrainie i niech żyje Polska!”. Pierwsza reakcja Polaków? „No, panowie, wielki szacunek”. Kolejne na ogół w podobnym tonie.

Wrocław, 29 lipca 2023. Kibice Śląska Wrocław, podejmującego Zagłębie Lubin, wywieszają ogromny transparent o treści: „80 lat haniebnego milczenia za nami. Wołyń ’43”. A pod nim „Przemilczane ludobójstwo, bo ofiary były Polakami”. Do kompletu mniejsze napisy: „Ukraińcy mordowali dzieci na Wołyniu”, „STOP ukrainizacji Polski”, „J***ć UPA”, „J***ć banderowców”, „Bandera k***a Hitlera”, a na koszulkach ich kompilacja – „J***ć UPA i Banderę”.

Reakcja? Najpierw wspomnianej gazety – spodziewana. Lecz zaskakująca w komentarzach. Paniczny strach Polaków? Ależ nie! W chwili redagowania tego tekstu najnowsza wypowiedź brzmiała: „A, to już prawdy pisać nie wolno?”. Kolejne pięć w identycznym tonie, podsumowane stwierdzeniem „Brawo kibice! Pamiętamy!!!”.

Autorstwo: Dobroca
Na podstawie: Grunwald/Facebook, Narodowy Lublin/X, Sport.pl, Wyborcza.pl Poznań
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. eml53 31.07.2023 13:24

  Szacun dla kibiców w Kolejorza i Śląska. Kiedy następni pójdą tym śladem? MKS

 2. replikant3d 31.07.2023 16:56

  Widać że dochodzimy do punktu ,,krytycznego,, nawet kibole zaczynają mieć dość bezczelności i buty Ukrów.

 3. AlbertW41 31.07.2023 18:03

  Sprobuj cos napisac zlego na Wiocha.pl. tam cie zakatruopia za przypominaie prawdy, albo moder cie wykasuje. Kibole to chyba jedyna tkanka narodu ktora nie obawia sie wladzy, potrafi sie z nimi zmierzyc, ostatnia bitwa pod Empikiem byla tylko preludium tego co szykuja kolejne wydarzenia w przyszlosci.

 4. SzumAkustyczny 31.07.2023 22:42

  @AlbertW41 na każdym portalu o jakimkolwiek opiniotwórczym potencjale tak jest. jeśli coś ma wyświetlenia to jest trzymane krótko za ryj. Skala tego zjawiska jest niepojęta. Płaska ziemia naszych czasów.

 5. emigrant001 31.07.2023 23:25

  kibole to nie geniusze czy intelektualiści ale ci prości ludzie w prosty sposób pokazują, że siła tkwi w jedności a nie intelekcie:) i w sumie lepiej z nimi nie zadzierać, bo ktoś może brać z nich przykład:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.