Algierski zawodnik wycofał się z igrzysk. Nie chciał walki z Izraelczykiem

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1557

Algierski judoka Fethi Nourine postanowił wycofać się z igrzysk olimpijskich w Tokio jeszcze przed rozpoczęciem zawodów w swojej dyscyplinie. Miał bowiem zmierzyć się w niej z izraelskim zawodnikiem Tohara Butbulą. Algierczyk uzasadnił swoją rezygnację faktem swojego poparcia dla sprawy palestyńskiej, dlatego „nie chciał brudzić rąk”.

Nourine w poniedziałek miał walczyć w pierwszej rundzie igrzysk olimpijskich z reprezentantem Sudanu Mohamedem Abdalrasoolem. Po ewentualnym zwycięstwie musiałby w drugiej rundzie zmierzyć się z Butbulą, który otrzymał wolny los. Ostatecznie algierski zapaśnik w ogóle wycofał się ze startu w igrzyskach w Tokio, bo nie chciał walczyć z Izraelczykiem.

Judoka z Algierii podkreślił w swoim oświadczeniu, że „nie chciał brudzić rąk” walką z izraelskim przeciwnikiem. Nourine wspiera bowiem politycznie walkę Palestyńczyków o niepodległość, dlatego nie zamierza rywalizować z reprezentantem kraju okupującego terytoria palestyńskie. Trener judoki mówił z kolei, że jego podopiecznemu „zabrakło szczęścia w losowaniu”.

Algierski Komitet Olimpijski cofnął akredytację zawodnikowi i jego szkoleniowcowi, choć mają oni poparcie tamtejszego związku judo. Międzynarodowa Federacja Judo zdecydowała się natomiast na ich zawieszenie, wszczynając postępowanie dyscyplinarne wobec algierskiego judoki i jego trenera.

Na podstawie: JapanTimes.co.jp, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 3steta 25.07.2021 17:33

    Rozumiem jego decyzję i przyklaskuje. Tylko czy ten Izraelczyk popierał swój rząd? Może był przeciwny rządowi? Wiele żydów w USA czy Izraelczyków absolutnie nie popiera agresję rządu izraelskiego. Izraelczycy są podzieleni odnośnie poparcia działań rządu. Jeden Izraelczyk nie powinien reprezentować agresję Izraela,o ile ją nie popiera.

  2. Cami 26.07.2021 10:49

    spekal ze przegra? pierwsza walke mogl odbyc przeciez, a druga mogl pokazac jak sie pokonuje “okupanta” – a moze naszprycowany i dlatego zwial 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.