15 mln dolarów kanadyjskich na LGBTQ

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1224

Rząd Kanady ogłosił, że przyzna 15 milionów dolarów kanadyjskich dotacji 76 grupom społecznym, które mają zostać wydane w imię „równości” na różne interesy LGBT.

„CTV News” donosi, że Minister ds. Różnorodności, Integracji i Młodzieży Bardish Chagger oraz Minister ds. Kobiet i Równości Płci Maryam Monsef ogłosili w czwartek ostateczną listę odbiorców funduszu na rzecz społeczności LGBTQ2. „Ważne jest, aby organizacje obsługujące osoby LGBTQ w całym kraju miały środki do wykonywania ich ważnej i ratującej życie pracy” – powiedział Chagger.

Wśród wydatków jest 1,5 miliona dolarów na „rozwój odpowiednich kulturowo zasobów dla niedoreprezentowanej młodzieży queer”; prawie 300 000 dolarów na zatrudnienie tak zwanego Sojuszu Dwóch Duchów Two-Spirit Alliance („dwa duchy” odnosi się do koncepcji trzeciej płci w niektórych rdzennych populacjach); 3,6 miliona dolarów dla 19 grup w Quebecu na „lepsze zrozumienie wyzwań stojących przed zmarginalizowanymi rodzinami LGBTQ i specyficznych potrzeb społeczności trans w prowincji”; i miliony w całym kraju dla różnych ośrodków młodzieżowych, społecznych, zdrowotnych, rehabilitacyjnych i emerytalnych LGBT.

Te ostatnie dotacje, oraz subsydiowania przez rząd kanadyjski grup aborcyjnych przy jednoczesnym anulowaniu dofinansowania organizacji chrześcijańskich, dodatkowo podkreślają priorytety rządu Trudeau. Jeśli premier Justin Trudeau postawi na swoim, lewicowe faworyzowanie ostatecznie ustąpi miejsca obowiązkowemu popieraniu; Rząd Truedeau pracuje nad propozycją legislacyjną zakazującą w mediach społecznościowych, treści, które rząd uzna za „nienawistne”, a także nad stworzeniem wojskowej organizacji komunikacyjnej, której celem jest „wykorzystywanie zasobów militarnych do wpływania na postawy, przekonania i zachowania odbiorców” – czytamy na portalu „Life Site news”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.