Znów atak terrorystyczny w Turcji

Opublikowano: 18.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 464

W Kayseri, miasteczku w centralnym rejonie Turcji, dokonano ponownie krwawego zamachu terrorystycznego. Liczba ofiar wciąż rośnie.

Zamachu dokonał bojownik samobójca, który zdetonował siebie i swój naładowany materiałem wybuchowym samochód dostawczy obok autobusu, który przejeżdżał w pobliżu. W autobusie znajdowali się zwalniani do rezerwy żołnierze i podoficerowie tureckiej armii. Premier Turcji Binali Yildirim powiedział, że atak ten jest bliźniaczo podobny do tego, który przeprowadzono w Stambule tydzień temu.

W rezultacie wybuchu zginęło 13 funkcjonariuszy armii tureckiej, a 44 zostało rannych, z czego, jak podaje RIA Novosti, 12 znajduje się w stanie ciężkim.

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, winą za akt terroru obarczył Partię Pracujących Kurdystanu. „Separatystyczna organizacja terrorystyczna (PPK – przyp. red.) jest za to odpowiedzialna. Tego aktu nie można oddzielać od wydarzeń w Syrii i Iraku. Turcja jest celem zmasowanego uderzenia kilku grup terrorystycznych” – przekazał narodowi w swoim komunikacie.

Wybuch w Kayseri jest 42. zamachem terrorystycznym w tym roku w Turcji i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sytuacja w kraju mogła się uspokoić.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.