Migranci protestują w Londynie

Opublikowano: 04.06.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2708

Migranci organizują protest na ulicy, dlatego że hotel, do którego zostali przeniesieni, w niczym nie przypomina zakwaterowania znanego im z Google Maps.

Zamiast pokoi jednoosobowych z łazienkami są zmuszeni do dzielenia przestrzeni z innymi osobami, muszą spać na łóżkach piętrowych i korzystać ze „śmierdzącej” toalety w hotelu położonym w centrum Londynu. Sprawę opisał „The Telegraph”.

W czwartek 25 migrantów odmówiło powrotu do swoich pokoi w hotelu Comfort Inn i zorganizowali protest na ulicy. Mówią, że będą spać na chodniku przykryci swoimi kocami, kołdrami, poduszkami, dopóki nie otrzymają pojedynczych pokoi.

27-letni Irańczyk powiedział: „Dwa metry kwadratowe to za mało na spanie dla czterech osób. A kiedy idziesz do toalety, zapach cię niszczy”. Inny, 21-letni, dodał: „Powiedzieli – przeniesiemy was [z Park Hotel] w inne, lepsze miejsce. Dali nam ten kod pocztowy. Kiedy sprawdziliśmy go w Google Maps, stwierdziliśmy, że jest bardzo ładny, ale kiedy wchodzisz do środka, jest jak w więzieniu. Traktują cię bardzo, bardzo źle. Traktują nas jak zwierzęta”.

„Nie przyjechaliśmy po lepsze życie. Przyjechaliśmy, by ratować nasze życie. Jeśli irański rząd mnie zabierze, powieszą mnie, ponieważ walczyłem o wolność. Jestem Kurdem. Zbyt wiele osób z mojej rodziny, zbyt wiele osób mojej narodowości zostało powieszonych. […] Zostaniemy na ulicy, dopóki ministerstwo spraw wewnętrznych czegoś dla nas nie zrobi” – to kolejny głos.

26-latek ze wschodniej Afryki, który przepłynął kanał La Manche na małej łodzi, powiedział, że dostał zakwaterowanie w jednoosobowym pokoju w hotelu w Ilford. „Nie jesteśmy dziećmi, każdy miał prywatny pokój. Potrzebujemy prywatnego pokoju. Jak można mieszkać z czterema mężczyznami?” – powiedział.

W nocy migranci – z których większość twierdziła, że przebywa w Wielkiej Brytanii od ponad roku – zabarykadowali wejście do hotelu swoimi torbami. Migranci z Iraku, Iranu, Erytrei, Etiopii, Somalii i Bangladeszu – przykleili plakaty protestacyjne przy wejściu do hotelu i na światłach drogowych. Napisy brzmią alarmująco: „Pomóżcie nam”, „To jest więzienie, a nie hotel”, „Nieludzkie warunki, brudne pokoje” i „Bezdomni przez Home Office”.

Przeniesienie migrantów do pokoi wieloosobowych wynika z próby zmniejszenia kosztów zakwaterowania. Obecnie 50 tysięcy imigrantów, ubiegających się o azyl, mieszka w hotelach, na które brytyjski podatnik wydaje 6 milionów funtów dziennie. Wspólne zakwaterowanie ma też ograniczyć nadużycia gangów zajmujących się przemytem ludzi.

Osoby ubiegające się o azyl zakwaterowane w hotelach mogą swobodnie poruszać się po mieście. Otrzymują 45 funtów tygodniowo lub 9,10 funta, jeśli otrzymują łóżko i wyżywienie. Do tej pory zarezerwowano dla nich miejsca w około 400 hotelach, co wywołało kontrowersje, ponieważ niektóre z nich były czterogwiazdkowymi wiejskimi posiadłościami lub wysokiej klasy hotelami turystycznymi położonymi w centrach miast.

„Staramy się obniżyć koszty i liczbę hoteli za pomocą różnych metod” – powiedział przedstawiciel rządu. „Na platformie »TikTok« można zobaczyć przemytników ludzi, którzy zachęcają do przyjazdu, mówiąc migrantom, że dostaną własne miejsce w hotelu i zobaczą turystyczne atrakcje. Jeśli migranci powiedzą, że nie chcą iść do oferowanego im zakwaterowania, możemy wycofać wsparcie” – mówi jeden cytowanych przez brytyjską prasę urzędników.

Protest wywołał reakcję wśród innych lokalnych hotelarzy, którzy twierdzą, że zamieszanie doprowadziło do anulowania rezerwacji przez turystów, a sam protest zakłóca życie lokalnych mieszkańców.

Próbując obniżyć koszty hotelowe, władze opracowały do tej pory plany zakwaterowania migrantów w dwóch nieużywanych obozach RAF, byłym więzieniu, koszarach wojskowych i na barce, ale większość z tych miejsc została zaskarżona jako niespełniająca odpowiednich warunków.

Rzecznik Home Office powiedział, że zakwaterowanie oferowane osobom ubiegającym się o azyl spełnia „przyzwoite standardy oraz wszystkie wymogi prawne”.

„Ważne jest, aby mężczyźni, kobiety i dzieci, którzy uciekli przed wojną i prześladowaniami, mogli uzyskać dostęp do bezpiecznego, godnego i pewnego zakwaterowania podczas pobytu w brytyjskim systemie azylowym” – uważa z kolei Mark Davies, dyrektor ds. komunikacji Rady ds. Uchodźców i dodał: „Jednak zamiast zapewnić uchodźcom i osobom ubiegającym się o azyl odpowiednie wsparcie i dostęp do odpowiednich mieszkań, rząd nadal przetrzymuje coraz większą liczbę osób ubiegających się o azyl w miejscach, które są całkowicie nieodpowiednie dla ich potrzeb, takich jak zatłoczone hotele, gdzie muszą dzielić pokoje z ludźmi, których nie znają, przez dłuższy czas”.

Jeden z okolicznych mieszkańców skomentował w „Daily Mail” całą sytuację tak: „Ludzi często nie stać na czynsz, a ci tu jęczą z powodu darmowego hotelu”.

Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. JedynaDroga 04.06.2023 20:45

    Czekam na wypowiedź Janiny Ochojskiej, to niedopuszczalne, żeby tak traktować gości, w końcu gość w domu to bóg w domu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.