Zła wiadomość dla rządu – to nie koniec

Opublikowano: 17.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1698

Akcja protestacyjna w Tauronie i okupacja biura Zarządu została po dwóch dobach zakończona. Związkowcy otrzymali co chcieli, jeśli chodzi o pieniądze. Na stole zostały jeszcze jednak ważne postulaty.

Wydawało się, że do porozumienia droga daleka, gdy rozmowy ze związkowcami zakończyły się potężną awanturą z przedstawicielem rządu wiceministrem Piotrem Pyzikiem. Na szczęście następnego dnia strony, (już bez udziału urzędnika) doszły do zaskakująco szybkiego porozumienia.

Pracownicy spółki Grupy Tauron otrzymają wyrównanie inflacyjne w kwocie 7000 zł brutto. Kwota ta będzie wypłacona w dwóch częściach: 6 tysięcy do końca tego miesiąca i 1000 złotych przed świętami Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze w czwartym kwartale związkowcy powrócą do rozmów płacowych.

To jednak nie wszystko przecież. Przypomnijmy, że związkowcy zażądali też rozmów o polityce energetycznej rządu. Postulaty związku w gruncie rzeczy zmieniają zasady wykorzystywania paliw kopalnych w Polsce i zmieniają wektor prac dążących do forsowanego przez UE, Zielonego Ładu.

Jak powiedział portalowi „Strajk” Artur Wilk (ZZ Kontra), to na pewno nie koniec protestu. „Nie ma końca dyskusjom o Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Nic sie nie dzieje. NABE jest jak yeti: każdy o nim słyszał, ale nikt nie widział. Rządowi wydaje się, że uda mu się uniknąć dyskusji o oparciu polskiej energetyki na krajowych zasobach. Oświadczamy, że się nie uda. Przy tak wysokiej cenie za emisję i węgiel, nie ma szans na produkcję opartą na swoich zasobach. Na pewno będzie druga runda. Będziemy podczas niej walczyć o zachowanie lokalnych społeczności w miejscowościach, związanych z wydobyciem węgla” – mówił Artur Wilk.

Okazuje się zatem, że kwestie finansowe to naprawdę niewielki problem dla rządu Morawieckiego wobec nadciągających rozmów ze zdeterminowanymi związkowcami o polskiej polityce energetycznej.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.