Zdecydują w referendum o wieszaniu flag LGBT+

Opublikowano: 30.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1585

Na początku 2024 r. miasto w środkowej Albercie w Kanadzie uda się do urn, aby głosować nad regulaminem, który zakazywałby tęczowych flag i takich samych przejść dla pieszych w mieście.

W poniedziałek Rada Miejska Westlock wyznaczyła datę miejskiego plebiscytu, aby zdecydować, w jaki sposób najlepiej postąpić zgodnie z proponowanym „Przepisem dotyczącym przejść dla pieszych i masztów flagowych”, przedstawionym radzie w wyniku petycji.

Decyzja o plebiscycie jest wynikiem weryfikacji petycji złożonej 30 października do miasta Westlock, w której wzywa się do wprowadzenia regulaminu ograniczającego miasto do wywieszania flag reprezentujących wyłącznie władze miejskie, prowincyjne lub federalne.

W tej samej petycji żądano pomalowania przejść dla pieszych wyłącznie według „tradycyjnego” wzoru białych drabin.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym rada miała obowiązek przeprowadzić w poniedziałek pierwsze czytanie proponowanego Regulaminu dotyczącego przejść dla pieszych i masztów flagowych, zanim zagłosuje za drugim i trzecim czytaniem lub przystąpi do plebiscytu.

Plebiscyt zaplanowano na czwartek, 22 lutego 2024 r.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.