„Zamykanie” Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie

Opublikowano: 31.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1733

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie odbył się protest pod hasłem „Obywatelskie zamknięcie Ex-Trybunału Konstytucyjnego”.

Grupa osób z bannerem z hasłem „Obywatelskie zamknięcie Ex-Trybunału Konstytucyjnego” zorganizowała wczoraj protest pod siedzibą TK. Protestujący weszli na teren TK i usiedli pod drzwiami budynku, jedna z nich zakleiła polskie godło na tablicy na budynku.

„Osoby te nie zwracały uwagi na prośbę ze strony administratora budynku, który apelował o opuszczenie terenu” – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Jak poinformował rzecznik stołecznej komendy, „policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i wynieśli osoby będące na terenie Trybunału Konstytucyjnego”.

„Łącznie sześć osób zostało wylegitymowanych. Zabezpieczony został również materiał, który zostanie przekazany do oceny prokuratury. Czynności w tej sprawie będą prowadzone w kierunku naruszenia miru. Ponadto policjanci wylegitymowali jeszcze jedną osobę, która miała zakleić godło Polski, co również będzie przedmiotem oceny ze strony prokuratury” – poinformował Sylwester Marczak.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.