Za krytykę władzy do psychuszki

Opublikowano: 23.08.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 457

Dr Igor Postonow z Witebska trafił do psychiatryka za prowadzenie wideobloga, w którym krytykował miejscowe władze i kondycję białoruskiej medycyny. Na blogu opowiedział o tym, jak był zastraszany zamknięciem w zakładzie.

Pediatra i psychiatra z Witebska został przez sąd skierowany na leczenie psychatryczne – informuje portal kresy24.pl. Dr Postonow zaczął mieć problemy w chwili, gdy publicznie zaprotestował przeciwko wysyłaniu swoich nieletnich pacjentów do kliniki chorób zakaźnych. Tłumaczył, że warunki sanitarne panujące w owej placówce są zatrważające i problemy z ich zniesieniem miałby nawet zdrowy, dorosły człowiek.

Lekarz wielokrotnie wytykał gubernatorowi, że w placówkach znajdujących się pod jego opieką pieniądze są rozkradane lub marnotrawione. Szpitale na Witebszczyźnie określił “dolinami śmierci”. Sugerował również, że wiele osób trafia do psychiatryka właśnie na życzenie gubernatora obwodu Witebskiego – Aleksandra Kosińca.

W grudniu br. został zwolniony z polikliniki w której pracował. Pod wpływem licznych protestów rodziców w jego obronie został przywrócony do pracy.

Na początku sierpnia lekarz umieścił w internecie film, informując w nim, że główny ideolog kliniki psychiatrycznej jest rozczarowany jego medialnymi wypowiedziami. Niedługo po swojej ostatniej aktywności w sieci trafił do kliniki.

Autor: mg
Na podstawie: kresy24.pl
Źródło: Niezależna


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.