„YouTube” ukryje wyniki „łapek w dół”

Opublikowano: 11.11.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1451

Serwis wideo „YouTube” przestanie pokazywać liczbę negatywnych reakcji na filmy, znaczek „łapki w dół” pozostanie, ale statystyki będą dostępne tylko dla twórców treści – poinformowała firma YouTube na swojej stronie internetowej.

Innowacja, która została wprowadzona w wyniku eksperymentu przeprowadzonego przez firmę, zostanie wdrożona od środy.

W oparciu o wyniki badań, statystyki negatywnych recenzji zostaną ukryte, ale przycisk „nie lubię” pozostanie, przekazano. YouTube ma nadzieję, że będzie to „chronić twórców treści przed atakami i zmniejszy ryzyko ataków, w których użytkownicy celowo budują negatywne recenzje” – podano.

„Chcemy stworzyć integracyjne i pełne szacunku środowisko, w którym twórcy mają możliwość odnoszenia sukcesów i wyrażania siebie bez poczucia zagrożenia” – informuje firma YouTube, podkreślając, że prace w tym kierunku będą kontynuowane.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 11.11.2021 10:42

    Łapki w dół mają destrukcyjny wpływ na ludzką psychikę, dlatego nie ma ich na naszym portalu.

  2. j3w 12.11.2021 08:09

    W przypadku Youtube’a, czyli medium odwiedzanego przez masy takie łapki w dół dostarczają pewnej informacji o nastawieniu oglądających do materiału wideo. Oczywiście użytkownik podpierający się taką weryfikacją +1/-1/ilość wyświetleń/ilość subskrybcji/data/komentarze oraz temat, kontekst jest w stanie rozróżnić, kiedy taka ocena jest kryterium jakości materiału. W przypadku serwisu Youtube usunięcie łapek w dół uważam, za kolejny krok w stronę regulacji informacji wspomagający narrację ideologiczną.

    @admin W przypadku Wolnych Mediów, gdzie wartości ocennych dla mechanizmu oceny od 1 do 5 było do kilku do kilkunastu tę wartość punktową pomijałem, gdyż dopiero po przeczytaniu artykułu jestem w stanie sobie sam go ocenić. Zaobserwowałem również, że istniały – zwłaszcza w początkowej fazie artykuły ocenione na 1 punkt, tak jakby ktoś celowo próbował zaniżyć wartość artykułu bez komentarza, więc i potencjalnie ocena miała podłoże ideologiczne/koleżeńskie, bo słowo zawiść mogłoby akurat w tym kontekście być zbyt mocnym 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.