Wysłali policjantów, aby zatrzymali… lalki!

Opublikowano: 10.04.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2819

Pięciu policjantów przeprowadziło akcję zatrzymywania 15 lalek.

Do jednego z angielskich pubów wysłano aż pięciu policjantów, aby zabrali lalki „golliwog”. Właściciele pubu są podejrzani o popełnienie przestępstwa z nienawiści poprzez wystawienie czarnych lalek na widok publiczny.

Golliwog to imię nadane małej szmacianej lalce o czarnej twarzy, która po raz pierwszy pojawiła się w serii książek dla dzieci napisanych i zilustrowanych przez Florence i Bertha Upton około 1895 roku. Australijczyk Golliwog pojawił się po raz pierwszy ponad 100 lat temu w książce dla dzieci Florence Kate Upton, a później został przyjęty jako znak towarowy przez producenta dżemu Jamesa Robertsona & Sonsa w 1910 roku jako Damali Ayo i Kara Walker.

Działania policji skrytykowała minister sprawiedliwości Suella Braverman: „Siły policyjne nie powinny się mieszać w tego rodzaju nonsensy. Chodzi o zwalczanie zachowań antyspołecznych, zaprzestanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt, udział we włamaniach i łapanie przestępców – a nie przejmowanie lalek”.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.