Wyłączono 4 reaktory jądrowe w Korei Południowej

Opublikowano: 29.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 150

W Korei Południowej wyłączono już cztery reaktory jądrowe, ponieważ znaleziono zainstalowane w nich podrabiane części. Za dostarczanie i montowanie niecertyfikowanych części skazano już sześć osób.

Wyłączenie czterech reaktorów rozbudziło w Korei Południowej obawy, czy nie będzie brakowało latem energii. W ciepłych miesiącach roku zauważalnie wzrasta zapotrzebowanie na prąd, z powodu większego wykorzystania klimatyzacji. Elektrownie jądrowe dostarczają w Korei Południowej około 30 procent energii.

We wtorek ogłoszono wyłączenie po jednym reaktorze w elektrowni Kori i Wolseong. Dołączyły tym samym do dwóch innych reaktorów z tych samych siłowni, które wyłączono już pod koniec 2012 roku. Wszystkie cztery oczekują teraz na wymianę trefnych elementów.

Jak zapewniają władze, nigdy nie było żadnego zagrożenia dla ludności związanego z nieprawidłowymi częściami. Były to bezpieczniki, elementy systemów chłodzenia czy rozdzielni prądu. Zgodnie z prawem i porozumieniami międzynarodowymi wszystkie części montowane w elektrowniach atomowych muszą przejść specjalne testy i otrzymać stosowne certyfikaty.

Pozbawione certyfikatów elementy miały trafić do siłowni za pośrednictwem szajki nieuczciwych dostawców i inżynierów. Nie ma informacji o wytropieniu osób odpowiedzialnych za „znaleziska” w elektrowniach Kori i Wolseong. Na początku maja skazano na kary więzienia sześć osób, które wprowadzały niecertyfikowane części do elektrowni w Jeonggwang.

Na podstawie: BBC News, tvn24.pl
Źródło: Losy Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
FralTral
Użytkownik
FralTral

“Jak zapewniają władze, nigdy nie było żadnego zagrożenia dla ludności związanego z nieprawidłowymi częściami. Były to bezpieczniki, elementy systemów chłodzenia czy rozdzielni prądu. ”
Ale logika.
Skoro Elementy to BEZPIECZNIKI i SYSTEM CHŁODZENIA to zagrożenie BYŁO , tyle że nic się nie stało.