Wyłączono 4 reaktory jądrowe w Korei Południowej

Opublikowano: 29.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W Korei Południowej wyłączono już cztery reaktory jądrowe, ponieważ znaleziono zainstalowane w nich podrabiane części. Za dostarczanie i montowanie niecertyfikowanych części skazano już sześć osób.

Wyłączenie czterech reaktorów rozbudziło w Korei Południowej obawy, czy nie będzie brakowało latem energii. W ciepłych miesiącach roku zauważalnie wzrasta zapotrzebowanie na prąd, z powodu większego wykorzystania klimatyzacji. Elektrownie jądrowe dostarczają w Korei Południowej około 30 procent energii.

We wtorek ogłoszono wyłączenie po jednym reaktorze w elektrowni Kori i Wolseong. Dołączyły tym samym do dwóch innych reaktorów z tych samych siłowni, które wyłączono już pod koniec 2012 roku. Wszystkie cztery oczekują teraz na wymianę trefnych elementów.

Jak zapewniają władze, nigdy nie było żadnego zagrożenia dla ludności związanego z nieprawidłowymi częściami. Były to bezpieczniki, elementy systemów chłodzenia czy rozdzielni prądu. Zgodnie z prawem i porozumieniami międzynarodowymi wszystkie części montowane w elektrowniach atomowych muszą przejść specjalne testy i otrzymać stosowne certyfikaty.

Pozbawione certyfikatów elementy miały trafić do siłowni za pośrednictwem szajki nieuczciwych dostawców i inżynierów. Nie ma informacji o wytropieniu osób odpowiedzialnych za „znaleziska” w elektrowniach Kori i Wolseong. Na początku maja skazano na kary więzienia sześć osób, które wprowadzały niecertyfikowane części do elektrowni w Jeonggwang.

Na podstawie: BBC News, tvn24.pl
Źródło: Losy Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
FralTral
Użytkownik
FralTral

“Jak zapewniają władze, nigdy nie było żadnego zagrożenia dla ludności związanego z nieprawidłowymi częściami. Były to bezpieczniki, elementy systemów chłodzenia czy rozdzielni prądu. ”
Ale logika.
Skoro Elementy to BEZPIECZNIKI i SYSTEM CHŁODZENIA to zagrożenie BYŁO , tyle że nic się nie stało.