Władze USA chcą monitorować prywatne SMS-y

Opublikowano: 14.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1642

Biały Dom poprosi operatorów SMS o monitorowanie „dezinformacji” o szczepionkach w prywatnych wiadomościach tekstowych.

Według „Politico” administracja Bidena może pójść o krok dalej „w ograniczaniu dezinformacji o szczepionkach” poprzez monitorowanie prywatnych mediów społecznościowych i wiadomości tekstowych. Biały Dom zwróci się do operatorów SMS o monitorowanie „dezinformacji” o szczepionkach w prywatnych wiadomościach tekstowych.

Według raportu „Politico”, inicjatywa jest częścią próby administracji, aby zaszczepić więcej osób na COVID-19 po tym, jak nie udało się osiągnąć wyszczepienia 70% dorosłych Amerykanów co najmniej jedną dawkę szczepionki do 4 lipca.

„Jesteśmy zaangażowani w wysiłki mające na celu zaszczepienie każdego Amerykanina, abyśmy mogli ratować życie i pomóc naszej gospodarce w dalszej odbudowie” – powiedział rzecznik Białego Domu Kevin Munoz, według „Politico”. „Gdy widzimy celowe wysiłki na rzecz rozpowszechniania dezinformacji, postrzegamy to jako przeszkodę dla zdrowia publicznego kraju”.

„Politico” nie określiło jasno, co administracja miała na myśli przez „monitorowanie” wiadomości tekstowych, oraz czy wiadomości będą oznaczane lub czy nie będą doręczane.

Nie wyjaśniono również, w jaki sposób administracja lub platformy mediów społecznościowych określą, co dokładnie stanowi „dezinformację”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Zdjęcie: Fangirl (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.