WHO wprowadza zmiany dotyczące określania płci

Opublikowano: 09.09.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2498

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wprowadza nową klasyfikację chorób i zaburzeń ICD-11. Znalazły się w niej m.in. zmiany dotyczące płci.

Nowa międzynarodowa klasyfikacja chorób i zaburzeń oficjalnie obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Na jej wdrożenie państwa mają 5 lat. W listopadzie 2023 roku ma zakończyć się tłumaczenie jej na język polski. Mimo to proces wdrażania tego dokumentu już się w naszym kraju rozpoczął.

Fundacja Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On” informuje, że w nowej klasyfikacji znalazły się daleko idące zmiany. Wprowadzona została m.in. kategoria „nieszkodliwej pedofilii”. Pedofilię bowiem zastąpiono pojęciem „zaburzenie pedofilne” (kod 6D32). Klasyfikowane jest ono tylko wówczas, gdy takie odczucia przeszkadzają komuś, są stałe i uzewnętrznione w zachowaniu. Co więcej, w świecie według nowej klasyfikacji chorób i zaburzeń nie ma już męskości i kobiecości w ujęciu biologicznym. Zostały one zastąpione płynnym, subiektywnym pojęciem gender (czyli „odczuciem”) i „płcią przypisaną przy urodzeniu”. Nie ma już także zaburzeń tożsamości płciowej, tylko „niezgodność płciowa” (HA60, HA61 i HA6Z). Ponadto zostało to umieszczone w nowej kategorii (nr 17) „zdrowie seksualne”.

Z listy zaburzeń usunięto również fetyszyzm i sadomasochizm i nazwano „zaburzeniem przymusowego sadyzmu seksualnego”. Ostatecznie usunięto także homoseksualizm, który był do tej pory ujęty w okrojonej już formie – homoseksualizmu egodystonicznego (F66.1). Jest to o tyle istotne, że likwiduje podstawę prawną i medyczną do stosowania psychoterapii. Nowa klasyfikacja powoduje także uprawomocnienie stosowania subiektywnego kryterium dystresu, czyli dyskomfortu psychicznego, jako podstawy klasyfikacji medycznej lub psychiatrycznej.

Jak podkreśla portal DoRzeczy.pl, z korespondencji z resortem zdrowia wynika, że Polska zobowiązana jest do przyjęcia w całości nowej klasyfikacji. Podpisano ją w 2019 roku.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: DoRzeczy.pl, Onaion.org.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. emigrant001 09.09.2023 15:10

    Zboki i dewianci narzucają nam prawnie swoją ideologię. Jak sprawić żeby WHO uznano za organizacje terrorystyczną?

  2. Szwęda 09.09.2023 17:17

    Trzeba władzę przejąć w kraju rządzonym przez wrogów ludzi ten kraj zamieszkujących, napisać całkiem nowe prawo i konstytucję służącą tym ludziom, wystąpić ze wszelkich globalnych i lokalnych międzynarodówek i unii, organizacje terrorystyczne i ludobójcze (np. WHO, ONZ i wiele innych) uznać za przestępcze a ludzi z nimi związanych przebywających i działających na terenie Polski ścigać i wydalać albo unieszkodliwiać. Zwalczać wszelkie przejawy i procesy depopulacyjne, destrukcyjne dla populacji, wzrostu demograficznego i dla ogólnie pojętego dobra społecznego, w tym wszelkie dewiacje, wynaturzenia związane z płciowością itd.

  3. replikant3d 09.09.2023 17:50

    Szwęda, piękne marzenie….ale tylko marzenie. Pora się obudzić do rzeczywistości…,,Klatka,, właśnie się zamyka…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.