W Wilnie alkoholu nie kupisz do 1 metra od szkoły

Opublikowano: 12.12.2014 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 334

Rada Wilna na Litwie rozpatruje propozycję zakazania handlu alkoholem w odległości 1 metra od szkół, kościołów, placówek szpitalnych i innych instytucji.

Rada Wilna obraduje na wyżej wymienioną kwestią, gdyż Sejm przyjął poprawki od Ustawy o kontroli alkoholu, które zobowiązują samorządy do ustalenia konkretnej odległości od więzień, służb wojskowych, instytucji statutowych i policyjnych, placówek medycznych o oświatowych.

Samorząd m. Wilna zamierza wprowadzić symboliczne, jednometrowe, ograniczenie na handel alkoholem.

„Sądzimy, że 1 metr nie będzie bolesny dla spółek prowadzących działalność na starówce” – skomentowała kierownik działu Organizacji Biznesu i Zezwoleń Virgina Skirienė.

Jej zdaniem, zakaz sprzedaży w odległości 50 m pociągnąłby za sobą likwidację wielkiej ilości licencji na handel alkoholem. Przykładowo, jeżeli w hotelu pojawia się salon stomatologiczny, automatycznie restauracja hotelowa zostaje objęta zakazem na handel alkoholem.

Przedstawicielka samorządu podkreśliła, że kawiarniom i barom prowadzące działalność na terytorium urzędów wymienionych w Ustawie o kontroli alkoholu licencje nie są wydawane.

Źródło: PL Delfi

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. luzak1977 12.12.2014 11:13

    Jakoś tamte władze potrafią myśleć i wcale to nie boli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.