W Syrii użyto broni chemicznej

Opublikowano: 20.03.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 828

Niedawno Barack Obama postraszył prezydenta Syrii – Baszira Assada, że dojdzie do interwencji militarnej, jeśli w Syrii zostanie użyta broń chemiczna. Można było to odebrać, jako niezłomną postawę przywódcy pokazującego jasno, gdzie jest limit akceptacji niegodziwości wojny albo wręcz przeciwnie, jako zachętę do tego, aby sprowokować wydarzenie, które ułatwi legitymizację napaści na Syrię.

Wkroczenie na teren Syrii wojsk USA, czy Izraela postawi przynajmniej sprawę jasno i wskaże na to, które kraje są głównymi rozgrywającymi tego konfliktu. Wiadomo też, że na wkroczeniu wojska amerykańskiego do Syrii najbardziej zależy Izraelowi. Taki rozwój wypadków, tzn. pojawienie się informacji o użyciu broni chemicznej, to prezent dla premiera Netanjahu przed spotkaniem z Barackiem Obamą. Będzie mógł mu przypomnieć jego słowa sprzed kilku miesięcy.

Wczorajszy atak miał miejsce w Aleppo. Agencje podają, że w jednej z dzielnic miasta spadł pocisk rakietowy, który musiał zawierać głowice z gazem bojowym. W powietrzu podobno rozszedł się zapach chloru. Ludzie, którzy znajdowali się w okolicy mieli bardzo poważne kłopoty oddechowe. Bilans ofiar to przynajmniej 26 osób, a 86 zostało rannych.

Syryjskie władze oficjalnie zdementowały, że mają coś wspólnego z atakiem i wskazują, że winna była rakieta średniego zasięgu wystrzelona przez terrorystów z syryjskiej opozycji. Przedstawiciele tej organizacji twierdzą z kolei, że atak wykonały wojska Assada za pomocą rakiety dalekiego zasięgu. Bez względu na to komu się wierzy, skutek jest taki, że na ulicach i w domach giną ludzie. Nadal nie wiadomo, jakiej substancji użyto do ataku. Wspomina się tylko o “trującym gazie”, a telewizje pokazują pacjentów szpitali mających najwyraźniej kłopoty z oddychaniem.

Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. wiara milosc nadzieja 20.03.2013 09:29

  gdyby wszyscy ludzi przestrzegali przykazań miłości nie byłoby wojen i morderstw itp rzeczy, ale wielu którzy je odrzucają robi tak, ponieważ umiłowali pieniądze, grzeszenie i zdemoralizowany świat. Korzeń wszelkiego zła to miłość do pieniędzy, a dochód bezbożnego jak mowił Salomon prowadzi do grzechu i jeszcze utwierdza w miłości do zepsutego świata i kółko się zamyka.

 2. MilleniumWinter 20.03.2013 10:26

  Zauważyliście jak o tym wydarzeniu rozpisują się “wolne i demokratyczne” media? WCALE! CENZURA MA SIĘ DOBRZE!

 3. bloczyna 20.03.2013 13:26

  Spokojnie. Niedługo zobaczymy w TVNie, Polsacie i CNNie informacje jak to Prezydent Syri Baszir Assad wydał rozkaz by wojsko użyło broni chemicznej i zaleją nas fotki i filmy biednej ludności. Jak to mówił Freddy Mercury “Show must go on” i ŻydoAmerykanie zaatakują Syrie oficjalnie.

 4. Mr.BetterKnow 20.03.2013 15:05

  Mały przegląd

  Amerykańscy instruktorzy potajemnie szkolą na terenie Jordanii od trzech miesięcy syryjskich rebeliantów – podał niemiecki tygodnik “Der Spiegel”.

  http://www.rp.pl/artykul/988586.html

  “Amerykanie i Brytyjczycy przerzucili 3.000 ton broni do Syrii by pomóc Al Kaidzie. ”

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/amerykanie_i_brytyjczycy,p338418053

  “Wielka Brytania i Niemcy mogą wysłać instruktorów wojskowych do Syrii, aby wesprzeć rebeliantów – donosi niemiecki “Der Spiegel”. Unia Europejska wywalczyła taką możliwość. ”

  http://www.wprost.pl/ar/390410/Instruktorzy-z-UE-beda-szkolic-syryjskich-rebeliantow/

  “Rozpoczęła się wizyta Baracka Obamy w Izraelu”

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rozpoczela-sie-wizyta-Baracka-Obamy-w-Izraelu-2784789.html

  “Wizyta polskich biskupów w Izraelu”

  http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2013-03/Wizyta-polskich-biskupow-w-Izraelu.aspx

  “Wizyta delegacji z Izraela w CSK MSWiA”

  http://zoz.msw.gov.pl/portal/dz/257/1587/Wizyta_delegacji_z_Izraela_w_CSK_MSWiA.html

  “Centralny Szpital Kliniczny MSW jako jedyny szpital w Warszawie miał przyjemność gościć wicegubernatora prowincji Heilongjiang Chińskiej Republiki Ludowej, Pana Cheng Youdong’a.”

  http://cskmswia.pl/portal/csk/688/9757/Wizyta_delegacji_z_Chin.html

  To tylko kawałek “prac” elity w ostatnim czasie jak ktoś potrafi łączyć fakty i szukać informacji sam ułoży tą układankę.Czas ułożyć własną sprawiedliwą…i to przerwać póki nie jest za późno.Trzeba jak najszybciej odciąć od władzy ludzi wspierających tą złą elitę.

 5. Jedr02 20.03.2013 19:04

  Już na Interii jest artykuł o broni chemicznej w Syrii 🙂

 6. MilleniumWinter 21.03.2013 09:42

  @Jedr02
  Tylko “zapomnieli” napisać że broń została już użyta i przez kogo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.