USA przekazały ISIS w Syrii pociski z trującymi substancjami

Opublikowano: 05.07.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2170

Stany Zjednoczone przekazały rakiety przenoszące trujące substancje formacjom zbrojnym z grupy terrorystycznej Państwo Islamskie — poinformowała w poniedziałek rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego, powołując się na swojego szefa, Sergieja Naryszkina.

„Amerykanie nie zapomnieli o swoich podopiecznych z ISIS na południu Syrii: [ci ostatni] otrzymali rakiety z głowicami z trucizną. Zostały one umieszczone w pobliżu osiedli Hawiya i Zawriya w pobliżu amerykańskiej bazy wojskowej Al-Tanf” – czytamy w raporcie.

Służba Wywiadu Zagranicznego określiła tę lokalizację jako „prawdziwe gniazdo bandytów”. Według SVR, Amerykanie i Brytyjczycy niedawno utworzyli wspólny komitet wywiadowczy w Et-Tanf, który w rzeczywistości jest centrum kontroli bojowników ISIS w południowej Syrii i okolicach Damaszku. Głównym działającym opiekunem przedstawicieli organizacji terrorystycznej jest zastępca dowódcy Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych USA, James Melloy, podała agencja wywiadowcza.

„Anglosasi przygotowują się do wsparcia swoich intryg potężną kampanią medialną, jak to mają w zwyczaju. Jej celem jest pokazanie krajom arabskim, że ich decyzja o wznowieniu dialogu z prezydentem Baszarem al-Assadem była »strategicznym błędem«. Ci, którzy nie zgadzają się z takim podejściem, są bezpośrednio zagrożeni sankcjami” – powiedział Naryszkin dodając, że Stany Zjednoczone planują prowokację chemiczną, aby zapobiec normalizacji stosunków arabsko-syryjskich.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Drnisrozrabiaka 05.07.2023 20:26

    No spoko a jak tam wypadek smoleński? Z jakiego kraju był materiał(nie pisze o brzozie)

  2. Drnisrozrabiaka 05.07.2023 21:07

    Isis/usa- brzmi podobnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.