W poznańskim McDonald’s powstał związek zawodowy

Opublikowano: 26.06.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2061

Pracownicy lokalu sieci McDonald’s z Poznania założyli związek zawodowy. Część z nich została już zwolniona z pracy.

Jak informuje poznańskie wydanie portalu Wyborcza.pl, w lokalu amerykańskiej sieci fast food w centrum handlowym przy dworcu PKP pracownicy zorganizowali się, żeby poprawić warunki swojej pracy. Lokal działa na zasadzie franczyzy.

Związek to komisja „Solidarności” i powstał, aby poprawić warunki pracy wszystkich zatrudnionych osób. W ciągu dnia pracownicy mają jedną 30-minutową przerwę: 15 min jest płatne, a 15 minut nie. Osoby, które założyły związek, chciały, aby cała przerwa była płatna. Domagały się też, żeby stawka godzinowa była wyższa. W restauracji na starcie dostaje się 21 zł za godzinę. Pracownikom chodziło o złotówkę więcej. Problemy były także z kierownikiem, z którym współpraca źle się układała zdaniem założycieli związku.

Franczyzowy lokal nie przedłużył trzymiesięcznych umów na okres próbny m.in. osobom, które należały do związku. Sieć twierdzi, że to przypadek. Sieć działa w Polsce od lat i zatrudnia obecnie około 31 tys. pracowników. Na założenie związku zawodowego zdecydowali się tylko ci z małego punktu w Poznaniu.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 27.06.2023 09:07

    Nalezy pogodzić się z tym, że ludzkość traktowana jest przez mafię chazarską jak psy. Nawet takie bary fast food nazywają “restauracjami”. Za chwilę chlewy dla świn będa nazywać pałacami. I jak tu nie truć ludzi przetworzonym żarciem i GMO skoro miliard ludzi lekko przyjął preparat zawierający transportery hydrożelowe i samo składającą się technologię w skali nano, która zawiera nano nadajniki sieciowe i czujniki, tlenek grafenu i białko spike wyłaczające układ odpornościowy. Teraz chodzą takie osoby i nawet nie mają pojecia, że sa monitorowane 24h już nie tylko przez swój smartfon, ale za pośrednictwem smartfona, który łączy się z czujnikami w ich ciele. A niedługo chcą wykorzystać patogen gorączki krwotocznej, który zamk iety jest w transporterach hydrożelowych. AKtywuje siuę tę technologię uwalniania”ładunku uzytecznego” poprzez sekwencję trzech 30 sekundowych sekwencji sygnałów w zakresie 16-18 GHz. Sporo ludzi umrze. Na tyle dużo by organizacja przestępcza finansowana m in przez miliardera Billa Gatesa chciała wdrożyć w życie traktat pandemiczny i przejąć władzę nad światem w imieniu chazarskich elit, które jak zwykle pod przykrywką obrony ludzkości będa tworzyć gułag 2.0 Już teraz trwa podmiana w służbach mundurowych Polaków na ukraińców, aby nie było problemu z pałowaniem niepokornych i ryzyka buntu służb. Tak to działa. RAzem z demontażem szkolnictwa patriotycznego, mozolną pracą tworzy się pokolenie bez przyszłości. Oderwane od rzeczywistości, bujające się na tik toku i YT. Baraninę.

  2. Stary Kulas 27.06.2023 15:10

    Zgodnie z prawem na 8 godzin pracy przysługuje jedna 15 minutowa przerwa. Wszystkie pozostałe przerwy to dobra wola pracodawcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.