W Polsce jakość pracy jest bardzo niska

Opublikowano: 07.01.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 316

Według raportu OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) kryteriami najlepiej określającymi rynek pracy w naszym kraju są: niskie płace, duży stres w pracy, brak zabezpieczenia na wypadek utraty pracy i wysokie ryzyko bezrobocia.

W opublikowanym przez OECD rankingu nasz kraj zajmuje jedne z najgorszych, czyli ostatnich miejsc. W raporcie „Employment Outlook 2014”, eksperci ocenili jakość miejsc pracy w 32 krajach. Analizie podlegały takie kwestie jak: wysokość zarobków, nierówności dochodowe, ryzyko utraty pracy, świadczenia dla osób bezrobotnych oraz komfort pracy. Pod względem wysokości zarobków Polska zajęła 26 miejsce, w kwestii nierówności dochodowych – 23 lokatę, w przypadku ryzyka utraty pracy – 25 miejsce, w przypadku świadczeń dla osób bezrobotnych – 26 miejsce, pod względem wymagań pracodawców – 28 miejsce, a w odniesieniu do udzielanej pomocy – 27 miejsce.

Autorstwo: Krzysztof Derebecki
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szaman
Użytkownik
Szaman

Ale Polacy nic. Jeszcze ci powiedzą że jesteś nierobem jak zechcesz skrytykować ten obóz pracy. Po prostu dno. Inteligencja polska wymarła zostały tylko robole.

agama
Użytkownik

inteligencja jest na emigracji, a zostali tylko patrioci, którzy wszystko co robią dla kraju to marudzą na internecie

Szaman
Użytkownik
Szaman

innymi słowy wszyscy uciekli jak szczury z tonącego okrętu a zostali tylko tacy co wszelkie wyrazy niezadowolenia, zamiast pomóc przerodzić w czyny, gaszą swoimi durnymi podsumowaniami komentarzy które do niczego innego nie prowadzi jak do tego właśnie co teraz mamy czyli BIERNOŚCI, droga “działaczko”.

Ot kolejny przykład tego o czym wcześniej pisałem :P

Szaman
Użytkownik
Szaman

To zależy od tego czy statek dało by się uratować i dziurę załatać ale takie pytanie właśnie zadaje sobie człowiek inteligentny a nie szczur :P

bo nie sztuka wyskoczyć na środku oceanu ze statku i zostać na szalupie ratunkowej po która nikt nie przypłynie

Szaman
Użytkownik
Szaman

Sztuką jest przeżyć życie tak aby coś tym życiem wnieść i aby być z niego dumnym gdy będziesz już leżał na łożu śmierci i tylko czasem ma to coś wspólnego z tym hedonistycznym obrazem jakie zaszczepiły ci konsumpcjonistyczne media.

Nie rozumiejąc tego najprawdopodobniej nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu ludzi krzywdzisz w swoim otoczeniu dążąc do owych hedonistycznych ideałów.
To przez takie przekonania cierpią właśnie miliony ludzi na świecie bo żebyś ty miał np dostatnie życie chińczyk zapierdziela za miskę ryżu.
A wyjeżdżając do Niemiec czy Norwegii i pracując np za niższe stawki odbierasz pracę młodym ludziom w tamtym kraju dla których 100 koron to mało bo standardem dla jego rodaków jest 200.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Jesteś więc masz wpływ na drugiego człowieka. Jak ty zjesz całego świniaka to inny obejdzie się smakiem i będzie musiał wyhodować następnego. Pytanie tylko gdzie i kiedy jak paszy już nie ma a głód doskwiera mu teraz.

Pamiętaj że żyjesz póki co na skończonej planecie a najwyraźniej nie palisz się do wynalezienia perpettum mobile bo ważniejsze jest szczeście.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Groch z kapustą jest bardzo dobry ;) A co do reszty wypowiedzi to właśnie dokładnie to ująłeś co napisałem o szczurach. Szczury się właśnie instynktem kierują a nie rozumem i tak samo jeśli dla kogoś nadrzędnym działaniem jest kierowanie się tam gdzie dają rade zapewnić to bezpieczeństwo to jest właśnie czysto instynktowne bezmyślne zachowanie..

Zwierzęta tak właśnie robią że np zabraknie wody w sadzawce to wszystkie biegną do następnej sadzawki 5 kilometrów dalej z której już korzystały inne zwierzęta i tym sposobem osuszają drugą sadzawkę przez co ani one same ani poprzedni mieszkańcy tych ziem nie maja potem wody i wszyscy zdychają. (najlepiej można takie zachowanie zaobserwować u insektów :P )

Inteligentna istota, z kolei, wie że wystarczy zabezpieczyć dno wyschniętej sadzawki przecierpieć trochę i poczekać na deszcz albo wykopać w tym miejscu studnię :P A dodatkowo jeszcze posiadając zdolność planowania, żeby się zabezpieczyć na przyszłość, inteligentna istota w zamian za możliwość skorzystania na wypadek kryzysu, przekaże swoje doświadczenie sąsiadom i gdyby przyszłą prawdziwa susza to źródełko 5 km dalej będzie przygotowane na dodatkowych gości i też nie wyschnie :P

rurek
Użytkownik
rurek

Jaka płaca taka praca. Przy słabej płacy nie starczającej na życie, motywacja jest zerowa. Ja się nie dziwię. A bezrobocie jest i nie ma co wybrzydzać.

Szaman
Użytkownik
Szaman

rurek@poczytaj ze zrozumieniem lepiej ;P ten ranking własnie ocenia poziom płacy do pracy a nie jakość pracy :P

Szaman
Użytkownik
Szaman

Tak a ja ci powiem teraz jak to sie skończy bo tu proroka już nie trzeba tylko pocyztać troche co sie na świecie dzieje. Jak się ta “polityka” emigracyjna nie skończy to zamiast teraz spróbować coś zmienić to wszyscy co “sprytniejsi” uciekną czy to do Niemczech czy do Norwegii lub też Anglii.

i na początku będzie jeszcze względnie. ale już mamy doniesienia o niezadowoleniu ludzi na tych teremach z powodu imigrantów i już też pojawia się zjawisko wyzysku rodaków którzy przyjeżdżają – np za załatwienie pracy Polacy za granicą życzą sobie od innych polaków niebotycznie sumy albo tez Polacy na miejscu zakładają tam firmy do których potem ściagaja polaków i płacą im ułamek kwoty jaką by zarobili u tego samego pracodawcy niemieckiego czy norweskiego. Bo już nie wspomne o hejtach na tych co się wybierają że jadą im pracę odebrać.
Powoduje to też sytuacje w której praca zostaje wykonana ale pieniędzy nie ma bo spróbuj w niemczech wyżyć za te zaniżone stawki. Niema też pracy dla samych Niemców czy też Norwegów czy Anglików co powoduje ogólnie niezadowolenie które w końcu kiedyś skończy się albo zamknięciem granic (norwiegowie już sie zastanawiają nad wyjściem ze strefy szengen a Anglicy z unii :P) i tym samym “wyschnięciem źródełka”

Pozostali na miejscu Polacy z powodu ogólnego niezadowolenia mieszkańców z ich obecności też nie będą mieli lekko więc część będzie zmuszona wrócić do kraju do tych “kotów” tyle że drogie myszki wpadną z powrotem pod “pazury kotów” tyle że zupełnie nie przygotowane bo zamiast od razu się fortyfikować i próbować bronić to staną na czystym polu walki bez uzbrojenia i rozeznania terenu. Co za tym idzie zostaną totalnie rozszarpane polska przepadnie i zostaną w tej szalupie ratunkowej na środku bezkresnego oceanu na którym nikt im ręki nie poda bo taki los czeka właśnie tych którzy przedwcześnie uciekają z pola walki :P

Także skoro piszesz że gołym okiem widać jacy ludzie tu zostali to nie piszesz o niczym innym niż ja w pierwszym komentarzu z którym się nie zgodziłeś :P

Niemniej próbuję ci tu właśnie pokazać jak bezsensowna jest ta druga opcja ponieważ tak naprawdę w rozumieniu “polaków” jako nacji niema dokąd uciekać. Gdyż może i tobie się uda i mnie i agamie ale ktoś zostanie wtedy bez wsparcia i to nie koniecznie ktoś kto sobie zasłużył (to takie ładne usprawiedliwienie dla wyciszenia sumienia) i skażesz go na to że nie będzie miał żadnej opcji (bo pracy za granicą też już zabraknie). I w ten własnie sposób skażesz go opuszczanego i bezbronnego na rozszarpanie przez te koty a wystarczyło zostać i walczyć ew skoczyć raz po raz za granicę i troche kapitału przywieść żeby ten nasz Polski okręt jakoś załatać.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Prosiłbym o linka bo nie wiem o które wydarzenie dokładnie ci chodzi. Niemniej widzisz w tym punkcie się zgadzamy tyle że własnie ja tu próbuje zauważyć że wyjazd za granicę nie pozwoli ci przed tym planem uciec bo w jego skład wchodzą również wytyczne odnośnie polski właśnie, czyli takie załatwienie polski żeby drugie chiny z niej zrobić i użyć jako tarczy prezciwko rosji z którą również chcą konflikt wywołać (patrz gra polityczna w którą już rosję wplątano) Na to własnie tez te elity liczą; że nie stawimy oporu i znikniemy z mapy w końcu tak jak to już było planowane od dawna.

Szaman
Użytkownik
Szaman

Jeżeli pytasz o tv to nie wiem bo nie oglądam ale w necie znalazłem. W każdym razie nic dodać nic ująć. Co sie szykuje to już gołym okiem widać jeśli tyko komuś się zechce spojrzeć. Ja polecam z kolei prześledzić powody spadku cen paliwa w kontekście rosyjskich działań i tego kto te zniżki nam funduje i jaki ma interes.

sandvinik
Użytkownik
sandvinik

Odnośnie imigracji:
byłem trochę we Francji, sporo przyjaciół jest w Norwegii i Anglii, byłem nawet w Azji,
to nie jest tak że jak jedziesz gdzieś to jesteś gorszy tam na miejscu
wystarczy znać język, poczytać o kulturze i obyczajach, i nie zadzierać nosa co to my jako nacja oj oj
gdyby nie rodzina to bym pewnie wyjechał (o rodziców mi chodzi-żeby była jasność)
dlaczego-a zapytajcie się imigrantów czemu nie chcą wracać-temat ciekawy sam w sobie.

goldencja
Użytkownik
goldencja

Niska jakość pracy? Tak samo niska jak jakość zatrudnienia? Jeśli tak, to wszystko w porządku.

Szaman
Użytkownik
Szaman

NIE w porządku bo niska jakość pracy to kryterium określające warunki w miejscu pracy a nie jakość wykonywanej pracy..

8pasanger
Użytkownik

Jak mówi Michael Watts (profesor):robotnicy będą pracować w fabryce tylko wtedy gdy nie mają własnej ziemi. https://www.youtube.com/watch?v=jOJxir2tQGo W Polsce od dawna chorobliwie liberalne władze potrafią tylko odbierać jednej stronie rynku. Niska jakość pracy w Polsce to to o czym ciągle słyszymy w Polsce:niskie zarobki , nierealne wymagania , bezkarne poniżanie pracowników. Na Zachodzie płace wyższe a poniżanie rzadziej się zdarza.
http://demotywatory.pl/3434824/Cwaniak-i-Partnerzy/Cwaniak-i-Partnerzy
Po prostu Polska tkwi w XIX w
http://grecjawogniu.info/?p=6057
a Niemcy czy UK to w porównaniu do Polski państwa socjalne. Również gospodarki skandynawskie mimo wieszczenia ich upadku od 20 lat przez neoliberałów radzą sobie całkiem dobrze.
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/02/17/upadek-skandynawskiego-modelu-gospodarczego-%E2%80%93-wizualizacja/
I nie zagraża im szara strefa:
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/05/16/pogromcy-mitow-wysokie-podatki-powoduja-rozrost-szarej-strefy/
A u nas PIP ma obowiązek informować pracodawcę o zamierzonej kontroli.Na razie nie mają ustawowego obowiązku nakablować kto coś zgłosił.Kanary powinny zatem zawsze przez megafon zapowiadać , że zaraz sprawdzą bilety i dopiero wsiadać do tramwaju.
To właśnie jest ta niska jakość pracy w Polsce: nikt by nie emigrował z kraju gdzie jest dobra praca.
Ludzie po prostu chcą normalnie , godnie żyć nic w tym złego.
https://www.youtube.com/watch?v=sMBprJkGyJI