W oczekiwaniu na wiosenną ofensywę poddadzą Bachmut?

Opublikowano: 18.03.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2948

Zmęczony brakiem przewagi w walce o Bachmut, amerykański patron Ukrainy polecił zaniechać działań będącego niepotrzebną stratą cennej amunicji.

Co najmniej od dwóch miesięcy europejscy i amerykańscy zwolennicy „wolności” z NATO skąpią Ukrainie wsparcia militarnego, tłumacząc się ograniczeniami produkcyjnymi. „New York Times” dostrzega, że może zabraknąć środków do walki o dalsze tereny. Pentagon kilkakrotnie rozważał celowość obrony „twierdzy” Bachmut, po nieustannych seriach kilkudniowych ostrzałów ogniem artyleryjskim. Jego obrona tym bardziej jest nieuzasadniona, gdyż okrążenie miasta zamknęło się, a nieodwracalne straty ukraińskie są zatrważające.

Media głównego nurtu, głoszące serie bohaterskich zwycięstw Ukrainy, zaczynają przyznawać, że doszło do katastrofalnych w skutkach braków w zaopatrzeniu oddziałów obrońców w amunicję.

Amerykańskie niezależne źródła podają o desperacji władzy na Ukrainie, która z udziałem odpowiednich służb, bez zbędnych formalności, wyprowadza młodych ludzi z kawiarni i pakuje ich na samochody z zapowiedzią udziału we frontowej walce. To już jest rzeź pod hasłem walki o niepodległość, ale Zachód najbardziej zmartwiony jest perspektywą powodzenia wiosennej ofensywy, gdyż nie przewidywał tak potężnej skali zaangażowania artylerii.

Brytyjskie służby podjęły się zadania skupu maksymalnej ilości pocisków artyleryjskich produkcji rosyjskiej ze wszelkich źródeł na świecie. Zakupione dotychczas ilości gromadzone są na poczet planów wiosennych. Przedstawiciel Pentagonu zaznaczył, że ofensywa będzie ostatnim krokiem, jaki można dokonać przy deficycie zaopatrzenia.

Reaktywacja własnej produkcji Stanów Zjednoczonych jest sprawą wielu miesięcy. Bez udziału ognia artyleryjskiego zachodnie czołgi i pojazdy opancerzone mają ograniczony wpływ na wynik wojny.

Oficjalne doniesienia „New York Timesie” mówią o tak dotkliwej skali ofiar ukraińskich, że Kijów wziął w końcu pod uwagę celowość poddania Bachmutu, by ocalić tamtejszych żołnierzy. Z doniesień wynika, że rozpoczęto propagandowe umniejszanie znaczenia rejonu Bachmutu, choć prezydent Zełenski był zdecydowany bronić miasta za wszelką cenę. Nie wiadomo, kogo zaangażuje do planowanej przez sojuszników ofensywy wiosennej.

Tłumaczenie i opracowanie: Jola
Źródło zagraniczne: YouTube.com
Źródło polskie: Wolne Media.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 18.03.2023 14:42

    To ilu Ukraińców wysłała na rzeź mafia pasożytda Kołomojskiego?
    Wiem że to Rosja najechała, ale były porozumienia mińskie notorycznie naruszane, zerwane negocjacje w Ankarze. Ogólnie dziwna wojna jak na takie możliwości armii rosyjskiej. Ktoś tam ciągle szczuł i judził.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.