W Michigan uchwalono ustawę o „przestępstwach z nienawiści”

Opublikowano: 20.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1758

Izba Reprezentantów stanu Michigan w USA uchwaliła ustawę o „przestępstwach z nienawiści”. Nie trzeba dodawać, że parlament stanu jest kontrolowany przez Demokratów i to oni przeforsowali ustawę o nazwie „Michigan Hate Crime Act” (zwaną również jako HB 4474).

Zgodnie z proponowanym ustawodawstwem, nielegalne będzie doprowadzenie do tego, by inna osoba poczuła się „terroryzowana, przestraszona lub zagrożona”. Projekt ustawy ma zastąpić podobne przepisy, które jednak dotyczyły tylko „zastraszania na tle etnicznym” i które obowiązują w tym stanie od 1988 roku.

Teraz ustawa ma chronić dobre samopoczucie w kategoriach „orientacji seksualnych”, „tożsamości i ekspresji płciowej”. Naruszenie przepisów ma skutkować karami do pięciu lat więzienia i grzywną do wysokości 10 000 dolarów.

Ustawa została przyjęta przez stanową Izbę Reprezentantów 20 czerwca przy wsparciu Demokratów, ale i trzech Republikanów (Grahama Fillera, Thomasa Kuhna i Marka Tisdela) w stosunku głosów 59–50. Jeden deputowany Partii Republikańskiej był nieobecny, a reszta grupy Republikanów głosowała przeciw.

Noah Arbit, autor projektu ustawy, powiedział, że jej celem jest dopilnowanie, aby nikt w Michigan „nie czuł się zagrożony ze względu na swoją tożsamość lub przynależność do jakiejś społeczność”. Republikanie mówią o radykalnej ideologii gender i dziwnym uprzywilejowaniu kategorii LGBT. Ma to być wręcz oręż przeciwko konserwatystom.

Stanu Michigan chce rozprawienia się z „mową nienawiści”, ale to bardziej tworzenie państwa policyjnego, czy cenzurowanie wolności słowa, a nie żadna walka z przestępczością. Projekt ustawy będzie teraz rozpatrywany przez Senat stanu Michigan, w którym Demokraci także mają większość. Jeśli zostanie przyjęta, trafi do podpisu przez gubernator Gretchen Whitmer, też z tej samej partii…

Autorstwo: BD
Na podstawie: IFN
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 20.09.2023 13:04

    A ja myslalem ze psychopacji sa/som w szpitalach, a akazuje sie ze uchwalajom oni takie cudowne prawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.