W Macedonii odbędą się przedterminowe wybory

Opublikowano: 08.06.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Po negocjacjach pomiędzy rządem i opozycją, które odbyły się przy udziale przedstawiciela Unii Europejskiej, w przyszłym roku w Macedonii odbędą się wybory parlamentarne. Prawica zapowiada, że zakończy nimi niszczenie państwa przez lewicę wspieraną z zewnątrz.

Rozmowy pomiędzy premierem Nikołą Gruewskim i liderem opozycji Zoranem Zaewem, odbyły się pod auspicjami unijnego komisarza ds. rozszerzenia Johannesa Hahna. Liderzy prawicowego VMRO-DPMNE i socjaldemokratycznej SDSM ustalili, że przedterminowe wybory odbędą się do kwietnia 2016 r., choć ostatni raz Macedończycy poszli do urn w zeszłym roku. Szczegółowe porozumienie ma zostać ustalone 10 czerwca, a kwestie sporne dotyczą tego, czy do kolejnej elekcji swój urząd będzie sprawował premier Gruewski.

Kryzys polityczny w Macedonii trwa od końca stycznia. Wówczas szef socjaldemokratów Zoran Zaew poinformował, że jest w posiadaniu taśm z nagraniami blisko 20 tys. osób związanych z ekipą rządzącą, które miał dostarczyć mu pracownik macedońskich służb specjalnych. Zaew został jednak zatrzymany za próbę przeprowadzenia zamachu stanu przy pomocy obcych służb.

Premier Macedonii zapowiada, że jego partia będzie dążyła do osiągnięcia przekonującego zwycięstwa, które pozwoli na zakończenie niszczenia kraju przez lewicową opozycję. Gruewski wyraził jednocześnie rozczarowanie z faktu, iż odkąd objął władzę w 2006 r., nie było mu dane wypełnić żadnej pełnej kadencji.

Na podstawie: balkaninsight.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o