Albania i Macedonia Północna chcą dołączyć do UE

Opublikowano: 25.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1110

Olivér Várhelyi, komisarz ds. sąsiedztwa i rozszerzenia, poinformował na Twitterze, że państwa UE osiągnęły polityczne porozumienie na temat otwarcia rozmów o wejściu do wspólnoty Albanii i Macedonii Północnej.

„To bardzo miłe, że państwa członkowskie UE osiągnęły dziś polityczne porozumienie na temat otwarcia rozmów o akcesji z Albanią i Macedonią Północną” – rozpoczął swój wpis Várhelyi. „Z całego serca gratuluję obu państwom. Jest to też głośny i wyraźny sygnał dla Zachodnich Bałkanów: wasza przyszłość jest w UE” – czytamy we wpisie.

Na październikowym szczycie UE liderzy państw unii nie zdołali porozumieć się w kwestii rozpoczęcia rozmów z Albanią i Północną Macedonią, decyzję zablokowała Francja. Kwestia rozpoczęcia rozmów na temat akcesji została przeniesiona na wiosnę 2020 roku. KE donosiła wcześniej, że chce, aby decyzja w sprawie rozpoczęcia rozmów została podjęta przed nadejściem maja tego roku. Teraz rozmowy na temat akcesji prowadzone są z Serbią i Czarnogórą.

W skład Unii Europejskiej wchodzi aktualnie 27 państw. Wielka Brytania wyszła ze wspólnoty 31 stycznia tego roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.