Macedonia Północna została członkiem NATO

Opublikowano: 28.03.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 492

Macedonia Północna oficjalnie została 30 członkiem NATO, jej flaga zostanie podniesiona po raz pierwszy w siedzibie sojuszu 30 marca, poinformował sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

„27 marca Stany Zjednoczone jako depozytariusz traktatu otrzymały dokument, dotyczący przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego, od Republiki Macedonii Północnej, co czyni Macedonię Północną trzydziestym sojusznikiem NATO. 30 marca flaga Macedonii Północnej zostanie podniesiona ponad kwaterę główną NATO” – powiedział Mike Pompeo.

Według amerykańskiego sekretarza stanu, przystąpienie Macedonii Północnej pokazuje, że drzwi NATO są otwarte dla innych, którzy chcą dołączyć do organizacji.

Ponadto Pompeo zapewnił, że Stany Zjednoczone będą przestrzegać artykułu Karty NATO w sprawie obrony kolektywnej.

Wejście Macedonii Północnej do NATO stało się możliwe po tym, jak Grecja i Macedonia podpisały porozumienie w czerwcu 2018 roku, które rozwiązało ich długotrwały spór o nazwę byłej jugosłowiańskiej republiki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.