W Kanadzie na terenie dawnej szkoły znaleziono szczątki setek dzieci

Opublikowano: 31.05.2021 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1575

Szczątki 215 dzieci, znaleziono na miejscu zamkniętej szkoły z internatem – jednej z instytucji, w której przetrzymywano dzieci zabrane z rodzin w całym kraju. Szkoła indiańska Kamloops działała od 1890 do 1969 roku i była największą placówką w kanadyjskim systemie szkół z internatem.

Rosanne Casimir z organizacji Tk’emlups te Secwépemc First Nation, powiedziała w komunikacie prasowym, że szczątki zostały odkryte w zeszły weekend za pomocą radaru. Niektóre z dzieci, które zmarły, miały zaledwie po trzy lata. Nie jest to jednak koniec poszukiwań, a na terenie dawnej szkoły jest znacznie więcej obszarów do przeszukania.

Według raportu Komisji Prawdy i Pojednania co najmniej 3200 indiańskich dzieci zmarło w tych placówkach z powodu maltretowania i braku opieki podczas funkcjonowania internatów. Premier Kolumbii Brytyjskiej John Horgan powiedział, że był „przerażony i załamany”, gdy dowiedział się o odkryciu, nazywając je tragedią „niewyobrażalnych rozmiarów”.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: Newindianexpress.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KubaD. 31.05.2021 21:32

    Kolejne ludobójstwo brytyjczykóW.

  2. robi1906 01.06.2021 07:55

    Jest jeszcze wątek pedofilski królewskiej rodziny gadów, pisał o tym (z tego co pamiętam) Dawid Icke

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.