W Fukushimie odkryto wyciek radioaktywnej wody

Opublikowano: 06.06.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

Pracownik odkrył wyciek radioaktywnej wody w jednym ze zbiorników w elektrowni atomowej Fukushima 1 – poinformował wczoraj operator spółki TEPCO.

Wcześniej w tym tygodniu spółka TEPCO potwierdziła wykrycie radioaktywnego cezu w podziemnych wodach, które zostają zanieczyszczone zanim dopłyną do elektrowni Fukushima 1.

Zdaniem mediów odkrycie to podważyło pewność, że radioaktywne zanieczyszczenie wokół elektrowni atomowej jest nieduże, w związku z czym spółce TEPCO będzie trudniej przekonać miejscowe władze i rybaków, że wody podziemne są wystarczające bezpieczne i mogą bez przeszkód wpływać do oceanu.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.