Uważność – nowy przedmiot w angielskich szkołach

Opublikowano: 17.01.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1556

W aż 370 angielskich szkołach uczniowie będą mogli zacząć ćwiczyć swoją uważność, czyli uważną obecność, dzięki wprowadzeniu nowego przedmiotu o nazwie: mindfulness. Inicjatywa brytyjskiego rządu jest przełomowa i może wpłynąć pozytywnie na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w Wielkiej Brytanii.

O „uważności” lub „uważnej obecności” (mindfulness) mówi się już od dawna. W dobie „Facebooka”, „Instagrama” i ogólnie Internetu mamy nadmiar bodźców i informacji (w większości mało wartościowych dla naszego życia), które prowadzą do problemów z koncentracją na obecności „tu i teraz”.

Brak uważności i skupienia się na chwili obecnej prowadzi z kolei do problemów natury psychicznej, emocjonalnej, a nawet fizycznej. Bardzo często przyczynia się do depresji, agresji i braku empatii.

Zdając sobie sprawę z tego, że problemy te zagrażają dobremu funkcjonowaniu społeczeństwa brytyjski rząd postanowił wprowadzić w 370 angielskich szkołach nowy przedmiot, którego celem będzie właśnie trening uważności (mindfulness).

Ponadto w komunikacie prasowym dotyczącym programu napisano także, że młodzież będzie w ramach zajęć współpracować z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego w celu nauczenia się technik relaksacyjnych, ćwiczeń oddechowych oraz innych sposobów na „regulację własnych emocji”.

Ekspertom zależy także na zbadaniu, które metody najlepiej sprawdzą się u młodych osób. Samo badanie – jak informuje brytyjski rząd – potrwa do 2021 roku i będzie należało do największych na świecie.

Utworzenie programu jest konsekwencją niepokojącego wyniku sondażu zleconego przez National Health Service, zgodnie z którym co ósme dziecko w Anglii będące w wieku od 5 do 19 lat cierpi na co najmniej jedno zaburzenie psychiczne (związane z depresją, czy stanami lękowymi).

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Oooo już zaczynają odkrywać to co w hinduizmie i buddyzmie znają od tysięcy lat… mamy rozwój.