USA sondują inne kraje ws. erupcji Yellowstone

Opublikowano: 10.04.2014 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 552

W mediach RPA pojawiły się informacje, z których wynika, że rząd amerykański zwrócił się do władz RPA o pomoc w relokacji milionów Amerykanów, którzy będą musieli być ewakuowani na wypadek erupcji wulkanu Yellowstone.

Wniosek, który trafił do Afrykańskiego Kongresu Narodowego zakładał, że USA zapłacą RPA 10 miliardów dolarów rocznie przez 10 lat za zgodę na pobyt ich obywateli. Miało to być częścią planu na wypadek klęsk żywiołowych w Stanach Zjednoczonych.

O sprawie wiadomo ponieważ publicznie wypowiedział się na ten temat rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych RPA, Sipho Matwetwe. Powiedział on, że Republika Południowej Afryki “nie będzie częścią planu, ponieważ istnieje ryzyko, że miliony białych Amerykanów, którzy mogą być wysyłani do naszego kraju w nagłym wypadku, w naszej opinii mogą zagrozić czarnej kulturze i tożsamości narodowej.”

Z informacji wynika, że w tym planie ratunkowym USA miałaby wziąć udział również Brazylia, Argentyna i Australia. Jest tylko jedna katastrofa, o której mogą wiedzieć Amerykanie i która wymagałaby relokacji milionów obywateli – erupcja Yellowstone.

Erupcja uwolniłaby co najmniej 2500 kilometrów sześciennych. Większa część Ameryki Północnej długi czas nie nadawałaby się do zamieszkania i nagle niemal 300-milionowy naród stanąłby przed gigantycznym problemem.

Dr Jean-Philippe Perrillat z Narodowego Centrum Nauki w Grenoble we Francji badał Yellowstone i twierdzi, że inflacja terenu świadczy o akumulacji magmy i jego zdaniem erupcja może nastąpić w ciągu nadchodzącej dekady. Ostatnia erupcja superwulkanu na Ziemi miała miejsce 70 tysięcy lat temu, kiedy eksplodował wulkan znajdujący się obecnie pod Jeziorem Toba w Indonezji. Wtedy erupcja wywołała wulkaniczną zimę, która trwałą przez niemal dekadę i sprowadziła rodzaj ludzki na skraj wyginięcia.

W czasach dzisiejszych raczej nam to nie grozi, ale USA pogrążone tak przytłaczającym problemem, przestanie pełnić swoją dzisiejszą rolę światowego żandarma. Dla tego narodu rozpocznie się walka o przetrwanie.

Erupcja Yellowstone z pewnością pobudzi inne wulkany na świecie w tym podwodne, o których możemy nawet nie wiedzieć. To skutkowałoby zwielokrotnieniem negatywnego efektu jaki zostałby wywarty na ziemski klimat. Erupcje podmorskie groziłyby licznymi tsunami, więc wpływ takiego wulkanicznego epizodu byłby z pewnością globalny.

Na podstawie: praag.co.za, www.turnerradionetwork.com, wyohomelandsecurity.state.wy.us
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. agama 10.04.2014 10:28

  Polska mogłaby się domagać wiz.

 2. Grand 10.04.2014 10:55

  `…miliony białych Amerykanów…`mam rozumiec ze obywateli amerykanskich rasy zoltej,czerwonej,murzynow i latynosow nie beda ewakuowac?:).

 3. Gylhyrst 10.04.2014 11:11

  @Grand – ja to rozumiem w taki sposób, że rząd RPA nie boi się “kolorowych” Amerykanów a białych, akurat ze wszystkich krajów wybór padł na ten, gdzie pamięć o Apartheidzie jest wiecznie żywa i który jest dla białych akurat najmniej przyjaznym.
  Wśród milionów Amerykanów różnych ras będą miliony czarnych, brązowych, oraz miliony białych – czysta statystyka, ale tylko Ci ostatni sprawiają problem. Czy można w tym przypadku mówić o rasizmie?

 4. skyhigh 10.04.2014 11:33

  coraz mniej wierze portalowi “zmiany na ziemi”

 5. Jedr02 10.04.2014 11:35

  Zmiany na ziemi szczególnie upodobały sobie straszenie swoich czytelników tym wulkanem. W czasie politycznych rozgrywek z Koreą Północną w roli głównej straszyli chociażby tym że Korea zrzuci na ten wulkan bombę i bedzie tragedia, potem był tutaj jeszcze jakiś mniej wyrazisty artykuł na temat tego wulkanu. Ciekawa ta wulkanofobia. Ciekawe kiedy znajdą nam jakiś wulkan w Polsce, byśmy też mogli się bać 🙂

 6. xc1256 10.04.2014 18:15

  Ja widzę pozytywne skutki z erupcji Yellowstone:
  – światowy bandyta padnie na kolana,
  – przestaną rozpylać chemtrials,
  – w trakcie opadania pyłu wulkanicznego będą także opadać i cząsteczki (szczególnie nano) z chemtrails
  Jak pył opadnie, czeka nas wspaniały kolor nieba.
  Jestem za erupcją Yellowstone jedynie z uwagi na chemtrails.

 7. Abaddon 10.04.2014 22:16

  @Jedr02 – W Polsce może nie, ale jakieś dwa-trzy lata temu czytałem o wulkanie na terenie bodajże Niemiec. O – znalazłem: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-superwulkan-w-niemczech-moze-rozpoczac-katastrofalna-erupcje

 8. dagome12345 11.04.2014 11:29

  Z tym Yellowstone jest jak z filmem 2012. Łączy te dwie sprawy jeden niezaprzeczalny fakt, jak będzie się miało naprawdę coś wydarzyć to “plebs” na 100% do ostatniej chwili nic nie będzie wiedział 🙂 Może ktoś coś ogłaszać, ale będzie to lekki oszołom od teorii spiskowych bez większego znaczenia medialnego . Nie krytykuje samych teorii spiskowych ale ludzi , bez krytycznie przyjmujących każdy bzdet ( jak to że ziemia ma 6 tys lat, to że ziemia jest płaska , to że ludzie ujeżdżali dinozaury itd — duże tego w necie 🙁

 9. Niccolo 11.04.2014 18:49

  @xc1256 Daj spokój. Ucierpią tylko normalni ludzie. Oligarchowie, bankierzy, politycy itp. przecież przetrwają. Zmienią swoje miejsce położenia i będą kontynuować swoją robotę.

 10. qrde blade 13.04.2014 18:27

  Wybuch wulkanu Yellowstone może spowodować tzw. wielką noc trwająca np kilka lat i krótkie zlodowacenie na całej planecie, ale dla na półkuli północnej oznacza to reset cywilizacyjny. W przypadku tzw. wielkiej nocy trwającej kiedyś blisko 100 lat, której to koniec obchodzimy wiadomym, nadchodzącym świętem upadły wielkie cywilizacje, a przetrwały tylko te, które znalazły się w pasie równikowym, gdyż tam silniejsze atmosferyczne prądy równikowe pozwalały na dostęp światła słonecznego do ziemi i możliwość jako takiej uprawy ziemi. Figura tzw. Sfinksa, to nic innego jak właśnie pomnik wybudowany niezwykłej kobiecie, która swoją wiedzą i ofiarnością pomagała ludziom przetrwać na planecie czas wielkiej nocy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.