Izrael przed swoim atakiem wypędza mieszkańców Rafah

Opublikowano: 07.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1596

Syjonistyczna armia wezwała palestyńskich mieszkańców miasta Rafah do jego opuszczenia, choć znajduje się w nim blisko milion uchodźców z innych części Strefy Gazy. Izrael mimo krytyki ze strony Stanów Zjednoczonych i społeczności międzynarodowej zamierza uderzyć w miejscowość, aby rzekomo dokończyć operację eliminacji ruchu oporu Hamas.

Zobacz poniższe wideo, aby zrozumieć taktykę wojenną Izraela i tragedię aktualnej sytuacji uchodźców.

W niedzielę wieczorem lotnictwo Sił Obronnych Izraela (IDF) rozpoczęło pierwsze intensywne bombardowania najdalej wysuniętego na południe miasta Strefy Gazy. W poniedziałek rano syjonistyczna armia i Czerwony Krzyż wzywały mieszkańców Rafah do opuszczenia domów i udania się do prowizorycznych obozów w zachodniej części palestyńskiej enklawy.

Reżim w Tel Awiwie nie zgodził się na zawieszenie broni w kształcie proponowanym przez ruch oporu, dlatego premier Benjamin Netajahu zapowiedział przeprowadzenie operacji przeciwko wspomnianemu miastu. Twierdzi, że w innym wypadku Hamas będzie dalej istniał i będzie zagrożeniem dla państwa syjonistycznego.

IDF od kilku miesięcy straszyło atakiem na Rafah, w którym w ostatnich miesiącach osiedliło się blisko milion osób wypędzonych przez Izraelczyków z innych części Strefy Gazy. Operacja syjonistów może spowodować katastrofę humanitarną, stąd też jest krytykowana przez kraje Europy Zachodniej.

Na podstawie: CNN.com, TimesOfIsrael.com, Palinfo.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Foxi 07.05.2024 13:15

  Jednocześnie w tym tygodniu amerykańskie wojsko rozpoczęło budowę portu na północy strefy Gazy. Szykują się by ukraść Palestyńczykom ropę i gaz, których złoże tam się znajduje.

 2. emigrant001 07.05.2024 21:09

  Izrael kontroluje Hamas, bo sam go stworzył:) A teraz przejmie Strefę Gazy i NIKT na świecie nie osądzi ich za ludobójstwo Palestyńczyków. Ludobójstwo to było w Buczy, bo wówczas zawarcie pokoju między Rosją a ukrainą było blisko, więc pojawiła się zbrodnia w Bucza, żeby wojna trwała dalej:) A tłum łyknął wszystko jak pelikany.

 3. hanz3335 08.05.2024 04:55

  A świat milczy jak za Hitlera chichot historii ofiary katmi.

 4. Katarzyna TG 08.05.2024 10:11

  Świat odkrył że istnieją dobre rakiety i złe rakiety choć jedne i drugie zabijają tak samo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.