USA likwidują Radę ds. Przeciwdziałania Dezinformacji

Opublikowano: 26.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 836

Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS) zlikwidował Radę ds. Przeciwdziałania Dezinformacji, ponieważ decyzja o jej utworzeniu wywołała falę krytyki w kraju – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej resortu.

“Zgodnie z wcześniejszą rekomendacją Rady Doradczej Bezpieczeństwa Wewnętrznego, szef DHS Alejandro Mayorcas swoją decyzją zlikwidował Radę ds. Przeciwdziałania Dezinformacji i odwołał jej statut” — podano w komunikacie.

Przypomnijmy, że utworzenie takiej rady w USA zapowiedziało DHS wiosną tego roku. Ta struktura w ramach amerykańskiej agencji miała “koordynować działania mające na celu zwalczanie dezinformacji” i ochronę “wolności słowa”. Jednak wielu przedstawicieli amerykańskiej Partii Republikańskiej ostro skrytykowało radę jako mechanizm państwowej cenzury i tłumienia wolności słowa.

Źródło: pl.News-Front.info

6

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.