UOKiK wykrył wiele błędnych oznaczeń cen w sklepach

Opublikowano: 27.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1188

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził badanie odnośnie oznaczeń cen w sklepach, punktach usługowych oraz na stacjach benzynowych. Wykrył przy tym wiele nieprawidłowości.

Co drugi przedsiębiorca, którego sklep został zbadany, błędnie zamieszcza ceny towarów i usług, bądź nie umieszcza ich w ogóle. Jest to problemem zwłaszcza teraz, w obecności spowodowanej przez rząd inflacji.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u przypomniał o karze za nieprawidłowości odnośnie oznaczania cen w wysokości nawet 10% rocznego obrotu, co w kontekście dużych sieci handlowych oznacza spore sumy pieniężne. Przykładem jest nałożenie na Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka, kary w wysokości 115 milionów złotych.

W komunikacie urzędu przeczytać można, że wśród przedsiębiorców kontrolowanych w pierwszym półroczu 2022 r. znalazły się firmy niejednokrotnie łamiące przepisy. W przypadku Jeronimo Martins Polska, Aldi, Kaufland Polska Markety, Lidl. Inspekcja Handlowa stwierdzała błędne oznakowanie ceną co najmniej po raz trzeci, odkąd pierwszy raz ujawniła nieprawidłowości.

„Naruszenia dostrzegliśmy w 7 z 12 sklepów Aldi (58,3 proc.), w 10 z 22 sklepów Kaufland (45,5 proc.), w 24 z 58 sklepów sieci Biedronka (41,4 proc.) oraz w 7 z 22 sklepów Lidl (31,8 proc.)” – poinformowano.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Magna Polonia”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.