Nikt nie wie, na czym mają polegać obniżki cen żywności

Opublikowano: 12.10.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1665

Główne sieci spożywcze w Kanadzie nie potwierdziły jeszcze, czy rzeczywiście zobowiązały się do specjalnych promocji i zamrożenia cen na niektóre artykuły w celu ustabilizowania cen artykułów spożywczych, jak to niedawno obiecywał rząd federalny.

Minister przemysłu François-Philippe Champagne ogłosił w zeszłym tygodniu, że sklepy spożywcze przedstawiły wstępne plany stabilizacji cen, które obejmują rabaty, zamrożenie cen i kampanie wyrównywania cen.

Agencja Canadian Press skontaktowała się z Loblaw, Empire, Metro, Walmart i Costco – aby potwierdzić, co dokładnie każda z tych sieci obiecała zrobić. Metro odmówiło komentarza, a Loblaw, Empire i Costco nie odpowiedziały na prośby o informacje.

W pisemnej odpowiedzi rzeczniczka Walmart Canada stwierdziła, że ​​firma planuje w dalszym ciągu oferować „codziennie niskie ceny”, co nawiązuje do strategii Walmartu polegającej na oferowaniu niskich cen na co dzień, a nie wyłącznie w ramach promocji. „W zeszłym tygodniu opowiedzieliśmy rządowi, w jaki sposób będziemy codziennie zapewniać Kanadyjczykom niskie ceny w tych trudnych czasach” – powiedziała Stephanie Fusco, starsza menedżer ds. korporacyjnych.

We wrześniu rząd federalny postawił sprzedawcom spożywczym ultimatum, twierdząc, że powinni przedstawić plany ustabilizowania cen artykułów spożywczych do Święta Dziękczynienia, w przeciwnym razie grozi im wprowadzenie nowych podatków. Naciskany przez reporterów, skąd Kanadyjczycy będą wiedzieć, że promocje, o których mówi, różnią się od tych regularnie oferowanych, minister Champagne oświadczył, że nie chce ujawniać, do czego zobowiązała się każda firma. Minister przemysłu wielokrotnie wskazywał inne kraje, takie jak Francja i Wielka Brytania, jako przykłady do naśladowania dla producentów żywności, ponieważ kraje na całym świecie zmagają się z gwałtownie rosnącymi cenami żywności.

W sierpniu roczna stopa inflacji żywności wyniosła 13,6 proc. w Wielkiej Brytanii i 9,8 proc. w strefie euro.

Na początku tego roku francuski rząd osiągnął trzymiesięczne porozumienie z sieciami supermarketów, na mocy którego obniżą one ceny setek podstawowych artykułów spożywczych i innej żywności. Oczekuje się, że okres ten będzie przedłużony do lata. W Wielkiej Brytanii gigant spożywczy Asda ogłosił w czerwcu, że planuje zamrozić ceny 500 produktów do końca sierpnia. Inne kraje europejskie wprowadziły obowiązek kontroli cen podstawowych artykułów spożywczych. Na przykład Węgry w zeszłym roku wprowadziły górne progi cenowe na takie produkty jak jajka i ziemniaki.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.