Ukraińcy zamierzają zostać na stałe i ściągają rodziny

Opublikowano: 23.01.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1095

Grupa Impel przygotowała wyniki nowych badań przeprowadzonych wśród imigrantów z Ukrainy. W ich najbliższych planach ma więc dominować przede wszystkim chęć osiedlenia się w Polsce na stałe. Co więcej, wielu z przybyszy zza naszej wschodniej granicy zaczęło już ściągać do Polski swoje rodziny.

Agencje zatrudnienia zajmujące się ściąganiem do naszego kraju obcokrajowców, bardzo chętnie publikują raporty dotyczące życia Ukraińców w Polsce. Są oni najczęściej pytani o swoje plany na przyszłość, zadowolenie z pobytu w Polsce czy o opinie na temat polskich pracodawców. Nowy raport nosi z kolei tytuł „Ukraińcy na polskim rynku pracy – doświadczenia i perspektywy”.

Niepokojące są z pewnością plany na przyszłość, które snują ankietowani Ukraińcy. Największa ich grupa, licząca blisko 41 proc. respondentów, deklaruje bowiem chęć zamieszkania w Polsce na stałe. W osiedlaniu się w naszym kraju pomaga im z pewnością wprowadzenie długoterminowych kart pobytu. Dzięki temu już blisko 29 proc. ankietowanych twierdzi, że ściągnęło do Polski również swoje rodziny. Tylko 28 proc. jasno deklaruje, iż nie nosi się z takim zamiarem.

Z poziomu życia w naszym kraju zadowolonych ma być 67 proc. Ukraińców. 44 proc. ocenia polski standard życia jako najważniejszy argument przemawiający za dobrą oceną własnej sytuacji życiowej. Jednocześnie dla 14 proc. ukraińskich imigrantów korzystanie ze służby zdrowia jest niemożliwe, zaś 54 proc. odczuwa pogorszenie swojego położenia z powodu pandemii koronawirusa.

Wspomniana Grupa Impel i agencja Sanpro Synergy zachęcają jednocześnie rządzących do jeszcze szerszego otwarcia granic. Przedsiębiorcom wskazują na konieczność legalnego zatrudniania Ukraińców, aby mieli oni poczucie bezpieczeństwa, natomiast państwo powinno uprościć procedury legalizujące ich pobyt i ułatwić dostęp do służby zdrowia.

Na podstawie: Sanprosynergy.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Słowianie z sasiednich państw są również zainteresowani Unią z nami. Co można wyczytać pod praktycznie każdym historycznym filmie o Polsce. Jedynie nasz rząd szuka nam sojuszników za oceanem dla których jesteśmy wasalem. Ja bym się nie obraził na unię słowiańska z wspólna armią i wspólnym systemem. Najwyższa pora na to.

kozmik
Użytkownik
kozmik

Kto wie co tam w zanadrzu planują nasi wszechwładni. Nie należy zapominać o Trójmorzu, którego głównym animatorem jest PL. Na politycznym parkiecie nie jest mile widziane obnoszenie się z kontrrewolucyjnymi pomysłami, tam trzeba tańczyć pod muzykę głównej orkiestry. Liczę na to, że podczas tego tańca właśnie w parach z naszymi sąsiadami ustala się alternatywną wersję wydarzeń, która w odpowiednim momencie zostanie wcielona w życie

Harnas22
Użytkownik
Harnas22

Animatorem Trójmorza były USA i Polska nie ma tu nic do gadania.
Co z Trójmorzem będzie dalej to nie wiadomo, bo jest nowy prezydent w USA.

kozmik
Użytkownik
kozmik

Oficjalnie Trójmorze jest inicjatywą polityczno-gospodarczą powołaną w 2015 r. z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji. Kto za tym wszystkim stoi, to już całkiem inna para kaloszy.
A ogólnie to raczej chyba mało co wiadomo odnośnie przyszłości…