Ukarali staruszkę mandatem bo naraziła własne życie

Opublikowano: 20.03.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1895

Policjanci z kieleckiej drogówki ukarali staruszkę za przejście przez jezdnię na czerwonym świetle. Zrozpaczona kobieta tłumaczyła im, że kwota, na którą opiewa mandat, to połowa jej pieniędzy na jedzenie w miesiącu. Wszystko się nagrało i mundurowi się teraz tłumaczą.

Na samym początku warto napisać, że karanie za przechodzenie na czerwonym świetle to antywolnościowy absurd. Jak można ukarać kogoś za to, że przeszedł przez jezdnię, gdy nie jechał żaden samochód? Polacy przyzwyczaili się już do tego głupiego prawa, ale dla dużej części cywilizowanego świata jest ono niezrozumiałe – wystarczy pojechać na Zachód Europy, by zaznać normalności przynajmniej w tej jednej kwestii.

Ofiarą absurdalnych przepisów padła ostatnio w Kielcach starsza pani. Za przejście na czerwonym świetle policjanci wlepili jej mandat w wysokości 200 złotych. Staruszka była zrozpaczona i tłumaczyła mundurowym, że to dla niej ogromna kwota. „To pół mojej emerytury na jedzenie” – mówiła. Na nieszczęście policjantów całe zajście zostało nagrane, a internauci wzięli stronę seniorki.

Wówczas mundurowi zaczęli się tłumaczyć, a ich tłumaczenia jeszcze wyraźniej obnażyły głupotę tego systemu. „Policjanci na służbie mają obowiązek reagowania między innymi na wykroczenia. Jeżeli chodzi o kwotę mandatu karnego za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez pieszego, to taryfikator przewiduje jedną i równą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – 200 złotych” – powiedziała mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy KMP w Kielcach w rozmowie z O2.pl.

Dalej rzeczniczka policja mówiła: „W przypadku zdarzenia drogowego z udziałem pieszego i pojazdu, to człowiek zwykle odnosi poważne obrażenia, a w najbardziej tragicznych zdarzeniach traci życie. Analizując tę sytuację, należy położyć na szali życie, zdrowie i mandat. Nietrudno zgadnąć, co jest ważniejsze. Tym bardziej że zdarza się, że do sygnalizacji świetlnej nie stosują się niektórzy kierujący, co mogłoby doprowadzić do tragedii”.

Czyli ukarano kobietę za to, że rzekomo zaryzykowała własnym życiem – nie dlatego, że naraziła kogoś, tylko dlatego, że, zaznaczmy jeszcze raz, rzekomo naraziła siebie. Co więcej – ukarano ją już po tym, jak wiadomo było, że nic się nie stało, czyli jednak potrafiła ocenić sytuację i przeszła bezpiecznie. To nie ma najmniejszego sensu.

Dodatkowo okazało się, że seniorka wcale nie musiała dostać mandatu. Insp. Wojciech Pasieczny, emerytowany policjant stołecznej drogówki w rozmowie z O2.pl powiedział, że ta sytuacja mogła skończyć się pouczeniem. Mundurowi postanowili jednak odebrać starszej kobiecie połowę pieniędzy, które miała na jedzenie za to, że w teorii coś mogła sobie zrobić, choć wiadomo już było, że nic sobie nie zrobiła. Paranoja.

Autorstwo: SG
Na podstawie: O2.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. emigrant001 20.03.2024 15:54

  Polska to ciekawy kraj i można natknąć się na absurdy niespotykane gdzieś indziej:)

 2. ARTUR 21.03.2024 01:39

  Policja to korporacja więc wyrabiają limit gdzie się da aby właściciele zarobili .

 3. Stary Kulas 21.03.2024 15:20

  Nie “własne życie” tylko życie wielu osób.
  1. Kierowcy i pasażerów gdyby unikając potrącenia miał wypadek
  2. Innych osób które mógłby potracić robiąc unik i tracąc panowanie nad pojazdem.

 4. Katana 21.03.2024 16:17

  Na koniec dodałbym:
  3. Ktoś mógłby natknąć się na gnijące truchło babci i się potknąć. Bądź zwymiotować. Widząc to kolejny mógłby zwymiotować jeszcze bardziej… Niebawem cały świat byłby zagrożony 😉

 5. Katana 21.03.2024 16:21

  – Nic się Pani nie stało? To masz mandat. A teraz, dalej nic?
  – Ajaj ajaj! Już cierpię, Nie mam na leki i umrę…
  – W porządku, proszę, tu pani dokumenty. Prosimy na przyszłość uważać na siebie.

 6. Katarzyna TG 21.03.2024 16:44

  > Kierowcy i pasażerów gdyby unikając potrącenia miał wypadek

  Są kraje gdzie kierowcy nawet nie raczą się zatrzymywać gdy piesi mają zielone.. są też takie gdzie piesi przechodzą na czerwonym i nikt nie ma z tym problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.