Kontrolerzy nachodzą Polaków

Opublikowano: 20.01.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4808

Kontrolerzy mają nowy powód, żeby pukać do domów polskich obywateli. Pretekst wydaje się naprawdę błahy, ale niestety taka kontrola może skończyć się mandatem.

Kontrolerzy ruszają w Polskę, by sprawdzić, czy właściciele domów oznaczyli budynki zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

Chodzi o numeracje domów np. według ich numeru przypisanego do danej ulicy. W najbliższym czasie kontrole na pewno ruszą w Gdańsku, co zapowiedziała już tamtejsza straż miejska.

Kontrole tłumaczone są dbaniem o dobro obywateli. Brak numeru na domu ma być niebezpieczny w przypadku zgłoszeń alarmowych.

Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że już od dłuższego czasu państwo szuka coraz to nowych powodów do przeprowadzania kontroli dot. różnych materii, aby jak najwięcej zedrzeć z obywateli.

Tylko w ostatnich miesiącach Polaków niepokojono ws. abonamentu, kontroli pieców, a teraz dochodzi oznakowanie domostw.

Autorstwo: SG
Na podstawie: o2.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. replikant3d 20.01.2024 17:44

  A w następnej kolejności będą kontrole certyfikatów energetycznych izolacyjnych budynków i mieszkań…To się dopiero rozkręca…

 2. Katarzyna TG 20.01.2024 17:50

  “Kontrole tłumaczone są dbaniem o dobro obywateli. Brak numeru na domu ma być niebezpieczny w przypadku zgłoszeń alarmowych.”

  Ta troska o nas jest doprawdy wzruszająca. Numer domu wszelkie służby mogą sobie sprawdzić niemalże w czasie rzeczywistym bez względu na to czy ta tabliczka tam jest czy jej nie ma.

 3. Denisrozrabiaka 20.01.2024 20:07

  “…ma być niebezpieczny w przypadku..” – brania na linię frontu dla mieszkańców domów. Hehe

 4. Katarzyna TG 20.01.2024 20:37

  Denisrozrabiaka, nie ma takiej zbrodni i niegodziwości do której nie posunie się liberalny skądinąd rząd jeśli.. na domu zabraknie tabliczki :))

 5. elroman 21.01.2024 11:51

  A ja jestem za karami, ostatnio kupowałem pewien przedmiot na olx i nie mogłem znaleźć domu, kilkanaście nowo wybudowanych budynków na jednej ulicy nie miało tabliczki. Oczywiście nawigacja nie znalazła takiego adresu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.