UE zakaże używania pieców na paliwa kopalne, w tym gaz

Opublikowano: 08.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3662

Unia Europejska w imię „walki z klimatem” i nachalnej promocji tzw. zielonej energii planuje kolejne zakazy i nakazy. Tym razem chodzi o przepisy dotyczące ogrzewania budynków, które mają być częścią szalonego pakietu „Fit for 55”.

Według informacji serwisu PortalSamorzadowy.pl projekt nowelizacji dyrektywy budynkowej zakłada, że w latach 2028-2030 nie będzie można montować w nowych budynkach pieców na paliwa kopalne, w tym na gaz ziemny.

W latach 2035-2040 zakaz ten miałby dotyczyć także istniejących budynków. Na ich właścicielach byłyby wymuszane gruntowne remonty, obejmujące termomodernizację i wymianę źródła ciepła. Piece na paliwa kopalne mogłyby być używane jedynie jako źródło uzupełniające, tzw. szczytowe, czyli wykorzystywane tylko w sytuacjach wzmożonego zapotrzebowania na energię.

Co ciekawe, na poprzednim „etapie mądrości” gaz ziemny uważany był za całkiem w porządku. W Polsce na przykład prowadzono nachalną kampanię likwidacji pieców na węgiel, a w zamian wciskano np. gazowe, oferując „dopłaty”.

Teraz Unia Europejska, a co za tym idzie niebawem także i Polska, będą usilnie przekonywać, że piece gazowe są złe i „wpływają na klimat”, do tego dorzuci się hasełka o „bezpieczeństwie energetycznym”, a gros ludzi porzuci niedawno instalowane piece gazowe. Pewnie przy okazji znów pojawią się jakieś „dopłaty”.

Projekt nowelizacji dyrektywy budynkowej jest wciąż przedmiotem negocjacji i ma być gotowy do końca tego roku. Następnie ma być przyjęty przez władze Unii Europejskiej. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób kraje członkowskie będą miały się do dyrektyw dostosować. Wiadomo natomiast, że i tak rosnące z roku na rok koszty ogrzewania wzrosną jeszcze bardziej, bo za wszystko na końcu płacą zwykli ludzie.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. Szwęda 08.12.2023 13:21

  Wszystko idzie w kierunku przejęcia przez garstkę eurokratycznych bandytów całkowitej kontroli nad populacją Europy i wprowadzenie systemu punktowego każdemu człowiekowi. Za dobre sprawowanie ciepło, jedzenie, przemieszczanie, e-pieniądze na drobne wydatki itd. za złe będzie przez bandytów dokręcana śruba, mniej żarcia, zimniej w zimę, siedzenie w mieście, mniej poruszania się, mniej kasy, albo wogóle zamknięcie “konta” itd.

 2. LichoNiespi 08.12.2023 13:50

  Jak juz nie bedzie mozna palic w piecach weglem/wenglem o uzywac gazu ziemniego to czy bedzie/bendzie mozna w piecykach ogrzewczych palic UE.

 3. pikpok 08.12.2023 14:07
 4. Szwęda 08.12.2023 17:14

  Przyjdzie jeszcze czas, że trzeba będzie się powyprzedawać (jeżeli jeszcze będzie można) popakować i robić wypad i przeprowadzkę (jeżeli jeszcze będzie można) w jakieś egzotyczne kierunki ale wcale niekoniecznie ciepłe kraje…

 5. emigrant001 08.12.2023 18:35

  EU przestanie istnieć najpóźniej w 2035 roku. Warto przygotować się na EUExit już teraz:) Może już w 2030 roku jak słabo rozgarnięci mieszkańcy (czyli większość) EU zrozumieją co kopalny zakaz znaczy:)

 6. replikant3d 08.12.2023 19:20

  Szwęda, jak chcesz zobaczyć ,,na żywo,, co nas czeka, jedź do Chin. Tam zamordyzm ,,cyfrowy,, już działa w pełnej krasie…

 7. Denisrozrabiaka 08.12.2023 20:14

  Podoba mi się, że UE jest obecnie pod kontrolą amerykańską- dlaczego inne narody UE mają mieć lepiej od nas?

 8. Doctor Who 08.12.2023 22:19

  Jesteście optymistami.
  Następny etap to zakaz korzystania z jakichkolwiek urządzeń grzewczych.
  Jedzenie, to to co znajdziesz u sąsiada, lub ów sąsiad we własnej osobie.
  Tego kto ma ochotę przejąć terytorium Europy, raczej się nie dowiemy …

 9. emigrant001 09.12.2023 00:21

  Czekam na moment kiedy ludzi rozróżnią ludzi rozsądnych od ekoszeleńców:)

 10. bboyprezes 11.12.2023 07:52

  Skoro tak o tym informują, dlaczego jest brak widocznego sprzeciwu ze strony społeczeństwa?
  A tak poza tym, kiedy planują wszystkich informować, że “fotowoltaika i pompy ciepła są złe dla klimatu i trzeba je zamienić na….” ?

 11. Kazma 11.12.2023 16:37

  Bo społeczeństwo przecież tego chce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.