UE ujawnia plany dotyczące „portfela tożsamości cyfrowej”

Opublikowano: 18.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2020

Unia Europejska ujawniła w czwartek 3 czerwca 2021 r. plany Wielkiego Resetu cyfrowego portfela identyfikatorów, z którego mieszkańcy mogliby korzystać, aby uzyskać dostęp do usług w całej wspólnocie. Oczywiście wszystko w ramach strategii odbudowy po pandemii COVID-19, która to odbudowa obejmuje niebywałe przyspieszenie przejścia do świata online, czyli do świata całkowitej kontroli oraz inwigilacji społecznej.

Europejski portfel tożsamości cyfrowej zaproponowany przez komisję wykonawczą UE to aplikacja na smartfony, która umożliwi użytkownikom przechowywanie elektronicznych dowodów tożsamości i innych oficjalnych dokumentów, takich jak prawa jazdy, recepty i dyplomy szkolne. Mieszkańcy wspólnoty będą mogli korzystać z elektronicznego portfela, aby uzyskać dostęp do usług publicznych lub prywatnych zarówno online, jak i offline.

Portfel ten umożliwi klientowi wynajęcie samochodu na lotnisku, przeprowadzenie niezbędnych kontroli tożsamości i innych potrzebnych dokumentów w formie cyfrowej. Bywalcy klubów nocnych będą mogli pokazać aplikację strażnikom przy drzwiach, aby udowodnić swój wiek. Inne potencjalne zastosowania obejmują otwieranie rachunków bankowych, podpisywanie umów najmu mieszkań i zapisywanie się na uniwersytety poza krajem ojczystym danej osoby. Lista będzie regularnie poszerzana.

Cyfryzacja jest kluczową częścią unijnego pakietu odbudowy po pandemii COVID-19. Fundusz stymulacyjny o wartości 750 miliardów euro, obejmuje poziomy odniesienia dla krajów członkowskich, nakładając obowiązek wydania jednej piątej z otrzymanych pieniędzy na projekty cyfrowe, takie jak cyfryzacja administracji publicznej.

Niektóre kraje Unii Europejskiej mają już własne krajowe systemy identyfikacji cyfrowej, a elektroniczny portfel, który rozwija Bruksela, będzie z nimi współpracował. Komisja planuje omówić portfel z 27 krajami członkowskimi UE i ma na celu skłonienie ich do uzgodnienia szczegółów technicznych najpóźniej do jesieni 2022 roku, tak, aby można było jak najszybciej rozpocząć projekty pilotażowe.

Źródło (pełna wersja): Globalne-Archiwum.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.