Paszport szczepienny częścią dokumentu tożsamości w Ontario

Opublikowano: 06.03.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1426

„Ontario Digital Identity Program wprowadza nowy, wygodny sposób udowodnienia, potwierdzenia twojej tożsamości, dzięki czemu dostęp do usług będzie prostszy i bezpieczniejszy” – czytamy na stronach prowincji Ontario.

Fragmenty z treści ogłoszenia:

„Identyfikator cyfrowy zapewnia lepsze bezpieczeństwo, większą ochronę prywatności prywatność niż dotychczasowe dokumenty. Można go bezpiecznie przechowywać w aplikacji portfela cyfrowego na smartfonach i innych urządzeniach cyfrowych (takich jak tablety lub komputery), co pozwoli ludziom i firmom udowodnić, kim są zarówno online, jak i osobiście”.

„Digital ID to podstawa, która umożliwi łatwiejszy dostęp do usług online i sprawi, że Ontario stanie się jedną z najbardziej zaawansowanych cyfrowo jurysdykcji na świecie. Identyfikator cyfrowy jest wygodny — działa na Twoim urządzeniu mobilnym i jest zawsze gotowy do użycia, kiedy tylko potrzebujesz. Bezpieczny — Twoje dane pozostają zaszyfrowane i w przeciwieństwie do fizycznego portfela, Twój identyfikator cyfrowy można łatwo wyłączyć w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu. Chroniący prywatność — na przykład, jeśli chcesz wykazać, że jesteś pełnoletni, weryfikator będzie wiedział tylko, że masz ukończone 18 lat, i nie pozna daty urodzenia lub wieku. Łatwo weryfikowalny — podobnie jak prawo jazdy, cyfrowy dowód tożsamości jest certyfikowanym dowodem urzędowym potwierdzającym, że jesteś tym, za kogo się podajesz. Dobrowolny — rejestracja w celu uzyskania identyfikatora cyfrowego będzie dobrowolna – nadal możesz korzystać z tradycyjnego dowodu tożsamości”.

„Oto kilka przykładów przyszłych zastosowań identyfikatora cyfrowego. Jako osoba fizyczna możesz użyć identyfikatora cyfrowego, aby potwierdzić swoją tożsamość, by: dokonać zakupu uwzględniającego wiek (np. los na loterię), odebrać paczkę na poczcie, ubiegać się o pomoc rządową (np. zasiłek dla osób niepełnosprawnych) lub świadczenia (np. CERB lub EI), mieć dostęp i skorzystać z ewidencji szczepień, otworzyć konto bankowe. Jako firma możesz używać identyfikatora cyfrowego, by: zatrudnić nowych pracowników, udowodnić tożsamość/poświadczenia biznesowe lub zweryfikować dane innych firm, otworzyć konto firmowe, ubiegać się o pożyczki, dotacje, ulgi podatkowe, zweryfikować tożsamość klientów”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Ontario.ca
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Kolejna teoria spiskowa staje się faktem, a ciąg dalszy jest już znany. To co dzisiaj jest „dobrowolne” w przyszłości może stać się „obowiązkowe”.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 09.03.2022 22:01

    “weryfikator będzie wiedział tylko, że masz ukończone 18 lat, i nie pozna daty urodzenia lub wieku”

    e, nie rozumiem, przecież srajfony podadzą mu że masz 18 lat więc będzie znał twój wiek 😀
    poz 🙂
    tal

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.