Uczciwa kreacja pieniądza zamiast grabieży

Opublikowano: 27.03.2014 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Uczciwa kreacja pieniądza zamiast grabieży

Liczba wyświetleń: 564


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Fenix 27.03.2014 08:35

    BDP rozdać , zwrócić pieniądze tym których własnością są ,to całego społeczeństwa . Zwiększanie ilości pieniądza w obiegu z BDP I w państwie wszyscy maja pieniądze, wtedy o kim mówisz Konrad, ze ich nie ma ? Na wydatki rządu, a wydatki rządu to podatki ! Państwo to MY ludzie BDP, dla obywateli. A obywatele decydują kogo będą wspierać dobrowolnie ! Nie rząd narzucający podatki , przez okradanie obywateli i tworzący długi .

  2. asadi 27.03.2014 22:55

    Witam,

    To jest istotne czy zwiększamy ilość pieniądza wraz ze wzrostem PKB czy nie. Proponuję poczytać sobie o równaniu Fischera. Załóżmy ekspansję gospodarki ze stałą podażą pieniędzy; brak wzrostu podaży powoduje spadek inwestycji (aprecjacja pieniądza jako inwestycja). Apropo wzrostu podaży pieniędzy jako przykład opodatkowania społeczeństwa; jest to narzędzie rodem siermiężny komunizm; nie jest to sposób uczciwy i wywołuje efekt “to nie jest moje a wszystkich czyli nikogo” proponuję sobie poczytać Friedmana.

    Jedyne z czym się zgadzam to to iż banki doją świat. Proponuję zabronić lichwy; po prostu; nie będzie pożyczek, nie będzie życia na kredyt; nie będzie problemu. Tak było np. w średniowieczu. No i zgadzam się z tym iż wydatki sektora publicznego powinny być niższe; ale to pobożne życzenie. Problemem jest demokracja i 4 letnie rządy; brak politycznej perspektywy długofalowej to jest powód. Inny powód to globalizacja kapitału i regionalizacja polityczna. Kapitał zawsze ucieknie tam gdzie dadzą mu więcej, proste.

    Inne rozwiązanie to podatek od dochodu kapitałowego na poziomie 80% to by od razu zatrzymało akcję kredytową.

    Jest jeszcze droga chińska, bardzo mądra; kapitalizm socjalny; czyli każdy bank w 49% należy do rządu i jak ktoś chce wejść na rynek chiński musi się z rządem ułożyć.

    Ostatnie rozwiązanie to masowy bunt społeczny (np. nikt nie bierze kredytu); to chyba nieosiągalne bo lud głupi i ciemny…

    No i w końcu rozwiązanie radykalne: co to jest szefowie IMF i World Bank w dole pełnym żmij? Dobry początek…

  3. Fenix 01.04.2014 08:25

    @asadi , Człowiek to najlepszy kapitał do inwestowania dobra , bo zwraca dodając dobro. Pożyczki bezprocentowe ,na tworzenie dobra , wytwarzane przez ludzi dla ludzi . Ufając pieniądzom , ufasz długowi, stracie . By ufać dochodowi tworzymy BDP dla każdego równy .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.