Uchodźcy z Ukrainy złożyli 300 000 wniosków o 500+

Opublikowano: 18.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2335

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał wraz z rządem garść statystyk dotyczących pobytu uchodźców z Ukrainy w naszym kraju. Przede wszystkim wynika z nich, że złożyli oni blisko 300 tysięcy wniosków o przyznanie świadczenia z programu 500 plus. Poza tym jak na razie pracę w Polsce znalazło 70 tysięcy ukraińskich obywateli.

Specjalna ustawa o pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy przewiduje szereg udogodnień dla przybywających do naszego kraju obcokrajowców. Mają oni więc przyspieszoną ścieżkę do podjęcia pracy, a także mogą liczyć na szereg świadczeń socjalnych oferowanych przez państwo. Wystarczy bowiem jedynie otrzymać numer PESEL i wypełnić odpowiednie wnioski.

Według ZUS dużym powodzeniem wśród Ukraińców cieszy się zwłaszcza program 500 plus, czyli kwota pół tysiąca złotych na każde dziecko. Łącznie złożono już blisko 300 tysięcy wniosków o otrzymanie wypłat z tego tytułu, które miałyby objąć około 445 tysięcy ukraińskich dzieci.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej twierdzi natomiast, że jak dotąd pracę w Polsce podjęło około 69,2 tysiąca ukraińskich uchodźców. Spośród nich blisko 76 proc. stanowią kobiety. Najwięcej Ukraińców znalazło zajęcie przy prostych pracach, 14 proc. jako pracownicy przemysłowi i rzemieślnicy, z kolei 10.3 proc. jako pracownicy usług i sprzedawcy.

Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika natomiast, że od 24 lutego polską granicę przekroczyło około 2,781 miliona osób z Ukrainy.

Na podstawie: Pulshr.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. hashi 18.04.2022 10:23

    Nowa teoria. Na podstawie maszyny Looking Glass, ma odbyć się seria detonacji mini bomb atomowych. Pierwsza próba jako Event 1 ma datę 18.04.2022 w Nowym Yorku jako operacja false flag, drugi atak zaplanowano na 22.05.2022 r. Do 2030 czyli końca obecnej transformacji ma być 70 ataków.
    https://www.youtube.com/watch?v=W9miZM8O0Wc

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.