Tusk na razie nie jest kandydatem na premiera

Opublikowano: 18.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1836

Wydawać by się mogło, że Donald Tusk jest murowanym kandydatem na premiera nowej koalicji rządzącej. Tymczasem nastroje w tej sprawie studzi rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec był gościem na antenie RMF. Polityk mówił m.in. o tym, czy jest szansa na to, że prezydent Andrzej Duda nie powierzy misji budowania rządu politykowi z PiS.

„Byłoby czymś pognębiającym PiS, prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, gdyby Andrzej Duda wyznaczył kogoś z ich środowiska, kto nie jest w stanie utworzyć rządu. Mam wrażenie, że prezydent Andrzej Duda oszczędzi PiS-owi tych upokorzeń” – powiedział polityk PO.

„Donald Tusk nowym premierem? To przesądzone?” – zapytała wobec tego prowadząca polityka PO.

„Donald Tusk jest liderem tego zwycięskiego obozu. To on doprowadził nas do zwycięstwa, to on wsparł w ostatniej fazie naszych partnerów z Trzeciej Drogi w momencie, gdy te notowania nie gwarantowały wstępu do Sejmu” – stwierdził Grabiec.

„Jest kandydatem?” – dopytywała dziennikarka.

„Nie, nie jest kandydatem, bo premiera wskaże zwycięska formacja. Będziemy o tym najpierw rozmawiać z naszymi partnerami, uzgodnimy to wspólnie, a później to ogłosimy” – odpowiedział Grabiec.

Rzecznik Platformy wyznał, że w tym momencie trwają rozmowy z Trzecią Drogą i Lewicą. „To są bardzo poważne rozmowy, w których chodzi o przejęcie odpowiedzialności za państwo. Potrzeba chwili spokoju, żeby zrealizować oczekiwania” – stwierdził polityk PO.

Autorstwo: SG
Na podstawie: RMF FM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 18.10.2023 17:12

    Chce zostać prezydentem cwaniaczek. Trzaskowski już się boi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.