Trzy piramidy z Gizy na strusim jaju sprzed 5000 lat

Opublikowano: 25.01.2022 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2151

Starożytni Egipcjanie polowali na strusie jeszcze w czasach przeddynastycznych. W tym okresie ich jaja były szeroko wykorzystywane do różnych celów, od jedzenia a po opróżnieniu ich również jako pojemników. Jedno z takich jaj znaleziono w grobowcu Nagada I w Nubii sprzed ponad 5000 lat. Znajduje się na nim obraz, który niektórym kojarzy się z piramidami w Gizie, co jest niemożliwe, biorąc pod uwagę oficjalną datę budowy tych zabytków.

Egiptolodzy szacują, że wiek wielkich piramid na płaskowyżu Giza wynosi około 4600 lat. Jednakże, ponieważ są one wykonane z kamienia, tradycyjne metody datowania, takie jak datowanie na podstawie ubytku izotopu węgla C-14, nie mogą być użyte do określenia ich wieku. Co gorsza, brak znaczących inskrypcji wewnątrz tych struktur i pozorna zgodność architektoniczna, która pojawiła się później, sugeruje, że Egipcjanie z czasów Cheopsa, Chefrena i Menkaure mogli nie być ich budowniczymi – a jeśli byli, otrzymali pomoc od ktoś bardziej zaawansowanego.

Z powodów przedstawionych powyżej wiele z tego, co wiadomo o kompleksie w Gizie, to spekulacje uważane za prawdę historyczną. Na przykład egiptologia sugeruje, że tzw. cmentarz budowniczych, znaleziony w 1990 r. w pobliżu trzech piramid z płaskowyżu, należał do tych, którzy wznieśli te pomniki. I choć wydaje się to logiczne, faktem jest, że w tym miejscu nie ma tylu grobowców, ile powinno było być budowniczych, którzy mogliby je zbudować – podobno – za pomocą narzędzi, które dopiero co wyszły z epoki neolitu.

I nie mówmy nawet o Wielkim Sfinksie, którego twarz nie pasuje do twarzy faraona, któremu nauka go przypisuje. Niepewność wokół płaskowyżu Gizy skłoniła wielu do szukania dowodów wykraczających poza ortodoksyjne pojęcia, z których niektóre były znaczące, aby nawet rozważyć hipotezę o większej starożytności. I do tego ostatniego należy zaskakujące strusie jajo znalezione w grobowcu w pobliżu Asuanu.

Według datowania ludzkie szczątki w tym grobowcu miały 5000 lat. Dlatego rozsądnie jest przyjąć, że znalezione tam pogrzebowe artykuły toaletowe były równie stare. Jajo strusie ozdobione jest wzorem z trzema piramidami i rzeką Nil po jednej stronie. Ale jak to możliwe, skoro zabytki Gizy – według „oficjalnej nauki” – jeszcze pięć tysięcy lat temu nie istniały?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.