Trzęsienie ziemi w Afganistanie

Opublikowano: 09.10.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1312

W serii potężnych trzęsień ziemi w północno-zachodnim regionie Afganistanu zginęło i zostało rannych co najmniej 1000 osób. Trzęsienia ziemi o sile 5,5, 5,9 i 6,2 nawiedziły prowincje Herat i Badghis, powodując rozległe zniszczenia i uwięziając setki ludzi pod gruzami. Władze obawiają się, że w miarę kontynuowania akcji ratowniczych liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.

Trzęsienia ziemi spowodowały znaczne zniszczenia w dotkniętych prowincjach, zwłaszcza w Heracie. Trzy wsie zostały całkowicie zniszczone, pozostawiając wiele rodzin bez dachu nad głową i w rozpaczy. Mułła Janan Saik, rzecznik Urzędu Zarządzania Katastrofami w Afganistanie, powiedział, że dokładna liczba ofiar jest trudna do ustalenia ze względu na trwające akcje ratownicze. Władze lokalne podają jednak tę liczbę na 1000 zabitych i rannych.

W związku z klęską żywiołową różne organizacje i instytucje zmobilizowały swoje siły, aby udzielić pomocy ofiarom. Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Afganistanie wysłało zespoły do ​​szpitali w regionie, aby pomóc w leczeniu ofiar i ocenie dodatkowych potrzeb. Priorytetem jest zapewnienie placówkom służby zdrowia niezbędnych zasobów, aby poradzić sobie z napływem pacjentów i zapewnić im odpowiednią opiekę.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Młody Kulas 09.10.2023 20:39

    Po informacji, że Afganistan chce pomóc Hamasowi żydzi uderzyli systemem HAARP w ziemie Afganistanu żeby wywołać trzesięnie ziemii, tak samo jak zrobili to w Turcji i Syrii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.