Trwają testy plecaka odrzutowego dla ratowników

Opublikowano: 02.10.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1432

Kombinezon odrzutowy dla ratowników medycznych to nowy projekt rozwijany obecnie w Wielkiej Brytanii. Podczas ostatnich testów, „latający” lekarz dotarł na miejsce zdarzenia w ciągu zaledwie kilku minut. Technologia została przetestowana przez Great North Air Ambulance Service.

Po roku rozmów między GNAAS a Gravity Industries, pierwszy lot testowy odbył się w Lake District. Jego autorem jest Andy Mawson, dyrektor operacyjny w GNAAS. Zdaniem mężczyzny ratownik może „dolecieć” na ratunek w górskie rejony w ciągu 90 sekund, zamiast podróżować przez 30 minut pieszo.

Mawson twierdzi, że ostatnie ćwiczenia pokazały ogromny potencjał używania kombinezonów odrzutowych do świadczenia usług intensywnej opieki medycznej. Kombinezon ma dwa mini silniki na każdym ramieniu i jeden z tyłu. Lot testowy przeprowadził Richard Browning, założyciel firmy Gravity Industries.

Jeśli pomysł się powiedzie, latający ratownik medyczny zostanie wyposażony w zestaw ratunkowy. Znajdą się w nim leki przeciwbólowe, oraz defibrylator dla tych, którzy mogli mieć zawał serca. Nie zastąpi to oczywiście profesjonalnej pomocy medycznej w szpitalu, jednak posłuży jako idealne źródło doraźnej pomocy, która znacznie zwiększy szanse ponownego powrotu do zdrowia.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.