Trump zdyscyplinuje amerykańskich biznesmenów

Opublikowano: 12.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Donald Trump w swojej kampanii wyborczej zapowiadał, że będzie przeciwdziałał likwidacji kolejnych miejsc pracy w swoim kraju, a więc utrudni działalność firmom decydującym się na korzystanie z taniej siły roboczej poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jako prezydent ma zamiar dotrzymać tej obietnicy, dlatego ma zamiar nagradzać przedsiębiorstwa pozostające w kraju i dotkliwie karać te przenoszące swoją działalność.

Amerykański prezydent udzielił wywiadu ekonomicznemu dwutygodnikowi „Forbes”, w którym poinformował o przygotowanych przez niego specjalnych ustawach mających powstrzymać odpływ przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejsza ma być ustawa o rozwoju ekonomicznym, która ma mieć na celu zachęcenie amerykańskich spółek do pozostania w kraju, oferując im perspektywy dalszego rozwoju na krajowym podwórku.

Firmy utrzymujące miejsca pracy na amerykańskim terytorium mają więc zostać wynagrodzone, jednak cała polityka ekonomiczna ma być oparta na zasadzie „kija i marchewki”. Z tego powodu Trump zapowiada, iż przedsiębiorstwa przenoszące swoją działalność zagranicę będą surowo karane, a swoje założenia amerykański prezydent streścił w haśle „jeśli wyjedziesz, to bynajmniej nie sądź, że będziesz mógł sprzedawać w naszym kraju swoje produkty”.

Jednocześnie dalej opracowywane są zmiany w systemie podatkowym, które mają nie tylko go uprościć, ale przede wszystkim spowodować, aby wysokie obciążenia fiskalne nie powodowały odpływu kapitału zagranicę.

Na podstawie: Money.pl, Breitbart.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o