Trump zdyscyplinuje amerykańskich biznesmenów

Opublikowano: 12.10.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 402

Donald Trump w swojej kampanii wyborczej zapowiadał, że będzie przeciwdziałał likwidacji kolejnych miejsc pracy w swoim kraju, a więc utrudni działalność firmom decydującym się na korzystanie z taniej siły roboczej poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jako prezydent ma zamiar dotrzymać tej obietnicy, dlatego ma zamiar nagradzać przedsiębiorstwa pozostające w kraju i dotkliwie karać te przenoszące swoją działalność.

Amerykański prezydent udzielił wywiadu ekonomicznemu dwutygodnikowi „Forbes”, w którym poinformował o przygotowanych przez niego specjalnych ustawach mających powstrzymać odpływ przedsiębiorstw ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejsza ma być ustawa o rozwoju ekonomicznym, która ma mieć na celu zachęcenie amerykańskich spółek do pozostania w kraju, oferując im perspektywy dalszego rozwoju na krajowym podwórku.

Firmy utrzymujące miejsca pracy na amerykańskim terytorium mają więc zostać wynagrodzone, jednak cała polityka ekonomiczna ma być oparta na zasadzie „kija i marchewki”. Z tego powodu Trump zapowiada, iż przedsiębiorstwa przenoszące swoją działalność zagranicę będą surowo karane, a swoje założenia amerykański prezydent streścił w haśle „jeśli wyjedziesz, to bynajmniej nie sądź, że będziesz mógł sprzedawać w naszym kraju swoje produkty”.

Jednocześnie dalej opracowywane są zmiany w systemie podatkowym, które mają nie tylko go uprościć, ale przede wszystkim spowodować, aby wysokie obciążenia fiskalne nie powodowały odpływu kapitału zagranicę.

Na podstawie: Money.pl, Breitbart.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.