To już koniec. Google+ odchodzi

Opublikowano: 10.10.2018 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1810

Korporacja Google przyznała, że ​​serwis społecznościowy Google+ nie stał się popularny i postanowiła go zamknąć. Serwis przestanie działać w sierpniu 2019 roku, poinformowano na oficjalnym blogu Google.

„Google+ nie udało się przebić do szerokich mas użytkowników, a obecnie 90% sesji użytkownika trwa mniej niż pięć sekund” — poinformowała firma.

Ponadto pracownicy Google wykryli błąd w silniku Google+, który doprowadził do wycieku danych użytkowników. W wyniku błędu przestępcy mogli uzyskać dostęp do profili osób, które nie oznaczyły swoich kont jako publiczne. Mimo że błąd został już naprawiony, nie wiadomo, czy hakerzy nie zdążyli już na tym skorzystać. Zagrożone były dane opublikowane w sieci społecznościowej w okresie od 2015 do początku 2018 roku.

Zaznaczmy, że Google+ nie jest pierwszą siecią społecznościową uruchomioną przez Google. Wcześniej firma stworzyła serwis Orkut, który był popularny w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej, ale nie zyskał światowego rozgłosu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.