To będzie czarny grudzień dla Ryanaira

Opublikowano: 13.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 622

Irlandia, Portugalia, Włochy i Niemcy – w tym krajach pod koniec grudnia zamierzają przerwać pracę piloci linii lotniczych Ryanair. W każdym państwie przyczyna strajku jest inna.

To może być jeden z największych strajków w sektorze usług lotniczych w ostatnich latach. A wszystko w ramach jednego przedsiębiorstwa. Epicentrum akcji będzie miało miejsce w Dublinie, gdzie Irlandzkie Stowarzyszenie Pilotów (IALPA) i związek zawodowy IMPACT zamierzają pokazać swoją siłę. W pracy nie stawi się prawdopodobnie aż 94 proc. pilotów zrzeszonych w tych organizacjach. Jak podaje Ashley Connolly z IMPACT „spór dotyczy wygrania prawa do niezależnej reprezentacji pilotów w firmie”.

Co na to władze przewoźnika? Ryanair bagatelizuje problem i gasi społeczne niepokoje, wydając oświadczenie, w którym zapewnia, że „poradzi sobie” z niedoborami kadrowymi i z góry przeprasza klientów za niedogodności. Firma podaje dane, które stoją w sporej niezgodności z informacjami udostępnionymi przez związki. Według Ryanaira w proteście weźmie udział nie więcej niż 28 procent z 300 pilotów, którzy mieli startować z Dublina

To nie jedyne problemy irlandzkich linii. Strajk zapowiedzieli również piloci z Włoch i Niemiec, a taka możliwość jest brana pod uwagę również w Portugalii. Potwierdzają to władze przewoźnika. „Regularnie otrzymujemy groźby akcji protestacyjnych od związków zawodowych pilotów we Włoszech czy Portugalii, a także okazjonalnie od związków zawodowych linii Aer Lingus” – czytamy w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przez Olgę Pawlonke, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią.

Strajk planuje niemiecki związek zawodowy pilotów Stowarzyszenie Cockpit, bojowa organizacja, mająca na koncie m.in. zwycięskie strajki w Lufthansie i Germanwings. Organizacja ta zrzesza również niemieckich pilotów Ryanaira. Celem strajku ma być zmuszenie firmy do przestrzegania obowiązujących na warunków pracy i wynagrodzeń.

Autorstwo: PN
Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.