Brinks International skarży Air Canada ws. kradzieży złota

Opublikowano: 13.10.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1862

Amerykańska firma ochroniarska pozwała linie lotnicze Air Canada w związku z nierozwiązaną sprawą kradzieży złota o wartości 20 milionów dolarów, do której doszło na lotnisku Toronto Pearson. Firma twierdzi, że sprawca uzyskał dostęp do obiektów cargo za pomocą fałszywego dokumentu.

W pozwie złożonym 6 października przez Brinks International, firma zarzuca pracownikom Air Canada nieprawidłowe sprawdzenie i uwierzytelnienie dokumentu okazanego 17 kwietnia przez „niezidentyfikowaną osobę” podczas planowanego napadu na lotnisku w Toronto „Około [18:32] niezidentyfikowana osoba uzyskała dostęp do obiektów magazynowych cargo [Air Canada]. Nie istniały żadne protokoły ani funkcje bezpieczeństwa umożliwiające monitorowanie, ograniczanie lub w inny sposób regulowanie dostępu niezidentyfikowanej osoby do obiektów” – stwierdza pozew.

„Po wejściu do środka niezidentyfikowana osoba przedstawiła personelowi [Air Canada] kopię lotniczego listu przewozowego dotyczącego niepowiązanej przesyłki. Samolot wylądował w Toronto Pearson 17 kwietnia tuż przed godziną 16:00. Policja podała, że ​​przesyłka, która prawdopodobnie była przechowywana w kontenerze o powierzchni około pięciu do sześciu stóp kwadratowych, została zdeponowana w magazynie Air Canada na lotnisku dwie godziny później. Po otrzymaniu »fałszywego listu przewozowego« personel [Air Canada] wydał przesyłkę niezidentyfikowanej osobie, po czym niezidentyfikowana osoba oddaliła się z ładunkiem” – czytamy w pozwie. „[Air Canada] przyjęła »fałszywy list przewozowy« od niezidentyfikowanej osoby, nie sprawdzając w żaden sposób jego autentyczności. Gdyby [Air Canada] przeprowadziła w danych okolicznościach niezbędne i odpowiednie dochodzenie, całkowicie wykluczono by możliwość kradzieży powierzonego jej ładunku przez niezidentyfikowaną osobę”.

Lotnisko Toronto Pearson jest często wykorzystywane do transportu złota wydobywanego w Kanadzie, skąd jest ono wysyłane do klientów na całym świecie. Nie dokonano żadnych aresztowań, a śledztwo jest w toku.

Air Canada przyjęła do wiadomości pozew, ale odmówiła komentarza, „ponieważ sprawa jest obecnie rozpatrywana przez sąd”.

Z pozwu Brinks International wynika, że ​​dwie szwajcarskie firmy – rafineria metali szlachetnych Valcambi SA i bank detaliczny Raiffeisen Schweiz – zleciły mu zapewnienie bezpieczeństwa i logistyki przesyłek oraz zrekompensowanie im wszelkich strat.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1 wypowiedź

  1. replikant3d 13.10.2023 16:45

    Przypuszczam że list przewozowy był jak najbardziej autentyczny. Tego nie zrobili amatorzy. Działali na czyjeś zlecenie i prawdopodobnie to jakiś wysoko postawiony globalista. NIC nie wskórają. Złoto przepadło i kropka. Założymy się że śledztwo zostanie za jakiś czas umorzone?…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.