Terroryści zaatakują przebrani za żołnierzy UA?

Opublikowano: 14.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

W Somalii pojawiło się realne zagrożenie atakiem ze strony bojowników ugrupowania zbrojnego al-Shabab, którzy mogą działać w przebraniu sił zbrojnych Unii Afrykańskiej. Terroryści ukradli mundury podczas szturmu na obozy militarne.

Na terenie Somalii funkcjonuje około 22 tysięcy żołnierzy Unii Afrykańskiej, którzy działają tam w ramach misji pokojowej AMISOM. Jej celem jest przywrócenie porządku w kraju oraz wsparcie somalijskiego rządu w walce z al-Shabab. Organizacja ta współpracuje z al-Kaidą i posiada cele podobne do tzw. Państwa Islamskiego – chce stworzyć własny kraj oparty o prawo szariatu.

Grupa AMISOM powiadomiła właśnie, że bojownicy w ostatnim czasie szturmowali obozy wojskowe i wykradli między innymi broń, amunicję, pojazdy opancerzone i mundury sił pokojowych. Odpowiednie przebranie umożliwi im wniknięcie w szeregi wojsk AMISOM a także ataki na cywilów i zwalenie winy na Unię Afrykańską. Bojownikom al-Shabab zależy na tym aby mieszkańcy Somalii traktowali personel wojskowy misji pokojowej jako intruzów.

W zeszłym roku najazdy terrorystów na obozy wojskowe zdarzały się dość często. Po wyeliminowaniu stacjonujących tam żołnierzy udało im się przejąć niezliczoną ilość broni, amunicji i mundurów. Al-Shabab kontroluje obecnie znacze terytoria w południowej części Somalii.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: AlJazeera.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o