Muzułmanie zakazują celebracji Bożego Narodzenia

Opublikowano: 17.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2760

Boże Narodzenie jest oficjalnie zakazane w co najmniej pięciu krajach, głównie muzułmańskich. Są to Arabia Saudyjska, Brunei, Somalia, Tadżykistan, a także Korea Północna.

Władze Arabii Saudyjskiej, uważającej się za strażniczkę świętych miejsc islamu, czyli Mekki, Medyny i kamienia Kaaba, zabraniają wyznawania u siebie jakiejkolwiek innej religii niż muzułmańska. W tej sytuacji również wszelkie zewnętrzne oznaki obchodzenia świąt chrześcijańskich są surowo zakazane.

W 2015 Muhammad al-Arefe, jeden z najbardziej wpływowych miejscowych szejków, powiedział swemu ludowi, swoim synom i córkom z Europy i innych miejsc: nie wolno uczestniczyć w obchodach Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ponieważ towarzyszą im alkohol, taniec, upijanie się i mieszanie się płci.

Również Tadżykistan zabrania obchodów święta Narodzenia Pańskiego, a zakaz ten zaostrzono jeszcze bardziej w grudniu 2015, gdy tamtejsze Ministerstwo Oświaty zakazało ustawiania choinek w szkołach i na wyższych uczelniach. Nie wolno także używać sztucznych ogni, wydawać świątecznych przyjęć, wręczać podarków i zbierać pieniędzy.

Brunei na północnym wybrzeżu indonezyjskiej wyspy Kalimantan zakazało w grudniu 2014 publicznych obchodów Bożego Narodzenia i innych świąt chrześcijańskich, uzasadniając to tym, że mogłyby one sprowadzić na złą drogę muzułmanów i zaszkodzić ich wierze. Chrześcijanie, ale też wyznawcy islamu, którzy wzięliby udział w takich obchodach, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 20 tys. dolarów więzieniem do 5 lat. „Muzułmanie muszą uważać i nie uczestniczyć w tego rodzaju obrzędach, które w żaden sposób nie łączą się z islamem, istnieje bowiem obawa, iż może to prowadzić do tasyabbuh i bezwiednie mogłoby to mogłoby wyrządzić szkodę aqidah muzułmanów” – stwierdziło tamtejsze ministerstwo spraw religijnych.

Somalia na wschodnim wybrzeżu Afryki zakazała świętowania Bożego Narodzenia, uważając, iż może to zagrażać wierze muzułmańskiej. Uzasadniając tę decyzję, resort spraw religijnych tego kraju wyjaśnił, iż tego rodzaju obchody nie mają niczego wspólnego z islamem. A Mohamed Kheyrow uznał za niesłuszne obchodzenie przez muzułmanów somalijskich tego święta, gdyż przypomina to porzucenie wiary.

W 2016 przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zarządził zaprzestanie świętowania Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i zamiast tego w tym dniu należy uczcić jego babkę, urodzoną właśnie w tym dniu w 1919, nazywaną „świętą matką rewolucji”. Dwa lata wcześniej dyktator zagroził nawet wojną Korei Południowej, gdy dowiedział się, że zamierza ona ustawić ogromną choinkę w pobliżu granicy między obu państwami.

Różnego rodzaju ograniczenia i utrudnienia w obchodzeniu tego święta wprowadziło też wiele innych krajów, np. Chiny i większość monarchii i republik islamskich, przy czym najczęściej za podobnymi zakazami kryje się obawa, że takie świętowanie mogłoby prowadzić do osłabienia reżymu komunistycznego bądź wiary muzułmańskiej.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Ekai.pl, PCh24.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.